khanekhodro

پیکر استاد شجریان به فرودگاه منتقل شد


۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۵۶ | کد خبر: ۹۴۹۰ چاپ

نماز بر پیکر استاد محمدرضا شجریان به امامت سید محمود دعایی و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اقامه شد.

پیکر استاد شجریان به فرودگاه منتقل شد

کلانشهر: همایون شجریان، فرزند خسرو آواز ایران نیز روز جمعه از حاضران در این آیین قدردانی کرد و گفت: پیکر پدرم به مشهد مقدس منتقل می‌شود و آیین بزرگداشت ایشان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود نیز در آنجا برگزار خواهد شد. 

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از اقامه نماز بر پیکر استاد شجریان به خبرنگاران گفت: شجریان یکی از بزرگان هنر ایران است.

وی اظهار داشت: قرار است پیکر مرحوم شجریان در کنار مهدی اخوان ثالث در طوس دفن شده و عصر امروز بر اساس پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا، در مشهد تشییع خواهد شد.

استاد محمدرضا شجریان که برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود، پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز، پنجشنبه در بیمارستان جم تهران درگذشت.

استاد آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه بدن و کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده و پس‌از بستری شدن در بخش ICU به کما رفته بود.

خواننده پیشکسوت ایرانی در سن ۸۰ سالگی بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت؛ او سال‌ها از بیماری ریه رنج می‌برد و طی روزهای اخیر به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی ناپایدار، افت فشار خون و افت سطح هوشیاری در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بود.


ایرنا

نظر شما:

security code