رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:
آغاز ترخیص ۸۳۷ هزار موتورسیکلت رسوبی از فردا به مدت دوماه
۱۷ آبان ۹۹ - ۱۱:۱۴ چاپ

رئیس پلیس راهور ناجا از آغاز ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در سراسر کشور از فردا به مدت دو ماه خبر داد.

آغاز ترخیص ۸۳۷ هزار موتورسیکلت رسوبی از فردا به مدت دوماه

کلانشهر: سردار سید کمال هادیان فر جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در جلسه ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی اظهار کرد: در این جلسه بنا داریم تا در نحوه توقیف، انتقال و ترخیص وسایل نقلیه تغییری ایجاد کنیم.

وی افزود: بالغ بر ۸۳۷ هزار دستگاه موتورسیکلت در پارکینگ‌های سراسر کشور وجود دارد که سالیان سال است این وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها رسوب کردند و به اصطلاح به آنها موتورسیکلت‌های رسوبی می‌گویند.

سردار هادیان فر گفت: از ۹۸/۱۲/۲۹ موتورسیکلت‌هایی در پارکینگ‌ها رسوب کردند که چند مشکل به وجود آورده بودند، یک بحث هزینه‌های پارکینگ بود و بخش دوم جریمه‌های حاصله از تخلف‌های رانندگان موتورسیکلت بود.

وی گفت: هزینه نگه‌داشت پارکینگ بر مبنای مصوبه هیأت وزیران در سال ۹۴ بود که متناسب با شرایط توقف گاه‌ها (پارکینگ‌ها) است که بیشترین نرخ در این حوزه بر مبنای مصوبه هیأت وزیران در سال ۹۴ مربوط به شهر تهران به صورت شبانه روز ۷۲۰ تومان پیش بینی شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اقدامات گسترده‌ای در این بخش انجام شده است، سن فرسودگی موتورسیکلت ۱۰ سال و برای تردد ۸ سال در نظر گرفته شده است، اما ما یک فرصت دو ماهه‌ای برای مالکین موتورسیکلت به وجود آوردیم که با مراجعه به پلیس + ۱۰ بتوانند در این دو ماه موتورسیکلت‌های خود را ترخیص کنند.

وی ادامه داد: تاکید شده است تا رؤسای پلیس راهور چندین بار دستورالعمل‌ها را کنترل کنند و روزانه ترخیص‌ها را کنترل کنند و پلیس ترافیک شهری مسئولیت مستقیم در این حوزه دارد.

سردار هادیان فر گفت: هیچ کندی در این دو ماه نباید وجود داشته باشد و اطلاع رسانی هم باید به صورت گسترده انجام شود.

سردار هادیانفر گفت: ما در اجرای قانون تاکید داریم اما سعی می‌کنیم قانون را به سود مردم انجام دهیم. شاه کلید ترخیص در وهله اول اطلاع رسانی گسترده است، دوم نحوه ترخیص است که مانعی برای این کار وجود نداشته باشد و مرحله سوم آموزش و توجیه کارکنان است و تا آخرین نفری که درخواست ترخیص دارد باید خدمات دهی شود و کاری به فردا نباید موکول شود.

وی در پایان بیان کرد: ۵ استان اولی که اعلام کند ما قبل از اتمام ۲ ماه یا روزهای پایانی ترخیصشان اتمام شود حتماً تشویق می‌شوند.


مهر