۱۰۰ تن گوشت منجمد در گیلان توزیع می شود


۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۲ | کد خبر: ۱۰۱۳ چاپ
۱۰۰ تن گوشت منجمد در گیلان توزیع می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان از توزیع ۱۰۰ تن گوشت منجمد در استان برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت: سهمیه هر شهرستان بر اساس جمعیت تعیین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سید محمد احمدی در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان با تاکید بر لزوم نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار کرد: تولید مرغ در این استان بسیار بیشتر از مقدار مصرفی است و هیچگونه کمبودی در این زمینه نداریم.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به دستور دادستانی از خروج بدون مجوز مرغ زنده از استان جلوگیری می کند، افزود: همچنان تولید مازاد استان به دیگر نقاط کشور صادر خواهد شد اما اولویت با تنظیم بازار گیلان است.

احمدی با یادآوری تقاضای دور از انتظاری که چند ماه گذشته در بازار بنزین به وجود آمد، خاطرنشان کرد: اگرچه هیچ اتفاق خاصی نیفتاده بود و کمبودی در گیلان نداشتیم، در نتیجه شایعه پراکنی و جو روانی که ایجاد شد، مصرف بنزین ناگهان به سه برابر افزایش یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: در چند روز گذشته نیز در برخی شهرستان ها نگرانی از کمبود مرغ موجب افزایش تقاضا شد در صورتیکه این نگرانی بی مورد بود.

وی تصریح کرد: از مدیران شهرستانی انتظار می رود نگذارند فضای روانی بازار ملتهب شود و نگرانی های بی اساس به وجود آید.

احمدی با اشاره به قیمت گذاری مرغ زنده در ستاد تنظیم بازار کشور، افزود: ضریب تبدیل و قیمت برای مصرف کننده نهایی مشخص است و می توانیم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را به مقامات کشوری منعکس کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان اظهار کرد: جهاد کشاورزی که وظیفه تولید مرغ را بر عهده دارد و سازمان صنعت، معدن وتجارت باید همپوشانی لازم را داشته باشند تا بازار به بهترین نحو مدیریت شود.

وی بر اهمیت تشدید نظارت بر بازار تاکید کرد و گفت: نباید فضای بگیر و ببند در بازار به راه بیفتد و آرامش مختل شود.

احمدی از توزیع 100 تن گوشت منجمد در گیلان برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و افزود: سهمیه هر شهرستان بر اساس جمعیت تعیین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه فرایند توزیع باید با نظم همراه باشد، اظهار کرد: تعاونی های مصرف کارکنان و تعاونی های روستایی به شرط داشتن صندوق های مکانیزه می توانند در فرایند توزیع نقش تاثیرگذاری ایفا کنند.

وی در رابطه با سهمیه آرد نانوایی ها نیز گفت: آماده هستیم انتقادات و پیشنهادات موجود در این زمینه را به مسئولین بالادست منتقل کنیم تا تصمیم مناسبی اتخاذ شود.

نظر شما:

security code