هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت - قزوین تا آخر دولت دوازدهم تکمیل می شود

کلانشهر: محمد اسلامی عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت - قزوین افزود : این پروژه یکی از گلوگاه‌های رشت- قزوین و از مطالبات مردمی بود که سال ها به عنوان تکلیف وزارت راه بر زمین مانده بود و اینک با تکمیل این قطعه ۸.۲ کیلومتری باقیمانده مسیر ترافیک این مسیر و دسترسی های مردم این مناطق تسهیل می شود.

وی با اشاره به اینکه این بخش از پروژه هم اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: باقی مانده کار در این پروژه نیازمند همکاری‌ بسیاری است و استاندار اهتمام ویژه برای اتمام آن داشته و امیدواریم روند انجام کار به خوبی تداوم یابد و بتوانیم موانع را برطرف و پروژه را در زمان بندی مشخص شده اجرا کنیم و بتوانیم قبل از پایان دولت آن  به اتمارام برسانیم.

وی گفت :هزینه این پروژه نسبت به مجموع آزادراه قزوین-رشت بسیار بیشتر است و حداقل ۸۰۰ میلیارد تومان باید هزینه کنیم تا به اتمام برسد چون این بخش از مسیر دارای پل‌های دشوار و تونل‌های متعدد است که ۷۲ درصد این مسیر را پل و تونل تشکیل می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : این بخش از مسیر یکی از پروژه های فاخر مهندی است و در حال حاضر توسط  یکی از بهترین شرکت های مهندسی در حال اجرا است و این یادگار و هدیه ای  برای مردم از سوی دولت دکتر روحانی خواهد بود.