زمین خواری ۳۹ میلیاردی در انزلی
۳ آذر ۹۹ - ۱۹:۳۱ | کد خبر: ۱۰۲۴۴ چاپ

فرمانده انتظامی گیلان از کشف زمین‌خواری ۲ هکتار و ۶۶۴ متر مربع از اراضی شهرستان بندرانزلی خبر داد.

زمین خواری ۳۹ میلیاردی در انزلی

 

فرمانده انتظامی گیلان از کشف زمین‌خواری و رفع تصرف ۲ هکتار و ۶۶۴ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۳۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال در شهرستان بندرانزلی خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان بندرانزلی، بررسی موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.  این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ بندرانزلی با هماهنگی قضائی به همراه نماینده اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

وی بیان کرد: در بازدید از زمین‌ مورد نظر مشخص شد، فردی ۲ هکتار و ۶۶۴ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار محصور کرده است.

سردار ملکی با بیان اینکه در این رابطه پرونده قضائی تشکیل شد، ادامه داد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.  این مقام ارشد انتظامی گیلان با اشاره به اینکه متهم ۵۰ ساله این پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان، ارزش ریالی زمین‌ تصرف شده را ۳۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال برآورد کردند.

 

ایسنا

نظر شما:

security code