کشف محموله های 15 میلیاردی دام و طیور در رودبار

فرمانده انتظامی رودبار از کشف 69 هزار و 400 قطعه مرغ زنده و 16 رأس دام فاقد مجوز حمل طی یک ماه گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سرهنگ حمیدرضا فیضی با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی ایست و بازرسی شهرستان رودبار در یک ماه گذشته حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی 69 هزار و 400 قطعه مرغ زنده و 16 رأس دام (گاو) فاقد مجوز حمل را کشف کردند.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان ارزش طیور و دام ‎ های کشف شده را حدود 15 میلیارد ریال اعلام کردند.

 

وی ادامه داد: در این مدت بالغ بر 300 دستگاه خودروی حامل مرغ زنده فاقد مجوز حمل که قصد خروج غیرقانونی از گیلان را داشتند با هماهنگی قضائی به گشتارگاه‌های مجاز مرکز استان انتقال داده شدند.

سرهنگ فیضی تصریح کرد: در این راستا متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه خروج غیرقانونی دام و طیور از استان باعث اخلال در عرضه فرآورده‌های این محصولات و به طبع آن افزایش قیمت تمام شده برای شهروندان می‌شود افزود: بسیاری از بیماری‌های خطرناک و قابل سرایت به انسان می‌تواند از طریق دام و طیور باشد، لذا جابجایی و انتقال طیور و احشام بدون مجوز دامپزشکی، سلامت شهروندان را نیز به خطر می‌اندازد.

فرمانده انتظامی رودبار در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان رودبار در محور ورودی و خروجی استان گیلان قرار گرفته و اجرای طرح‌های پیشگیرانه و برخورد هدفمند با قاچاق، انتقال خارج از شبکه و بدون مجوز کالا، دام و طیور به صورت مستمر در این شهرستان انجام می‌شود.

نظر شما:

security code