وضعیت پسماند گیلان به تلویزیون سراسری کشیده شد؛
مدیرعامل حوزه پسماند گیلان پاسخگو می شود یا توپ را پاس می دهد؟
۳۰ بهمن ۹۷ - ۱۰:۵۶ چاپ
مدیرعامل حوزه پسماند گیلان پاسخگو می شود یا توپ را پاس می دهد؟

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از گیل خبر، برنامه « فرمول یک»  با اجرای علی ضیا در آخرین برنامه خود میزبان یک معلم بازنشسته اهل شهر بندر انزلی بود که در شهر خودش زباله ها را از طبیعت جمع آوری میکند . در این برنامه انتقاداتی نسبت به نحوه مدیریت پسماند و مشکلات تالاب های گیلان نیز مطرح شد. شوخی مجری برنامه با استاندار گیلان نیز از دیگر قسمت های برنامه بود. ضیاء با اشاره به حرفهای مهمان برنامه مبنی بر رهاشدن پسماند کارخانه ها در طبیعت از علاقه خود برای کرسی استانداری گیلان خبر داد!

این که یک برنامه تلویزیونی با دعوت یک فعال امور محیط زیست نسبت به وضعیت پسماند یک استان انتقاداتی را مطرح می کند ضعف دستگاه های متولی پسماند استان را بیشتر نشان می دهد که زمینه ای فراهم کردند که به جای آن که تریبون صداوسیما را  در اختیار داشته باشند،با سکوت آن را در اختیار فعالان محیط زیست منتقد خود قرار می دهند. در این زمینه سازمان محیط زیست و مدیریت پسماند استان باید نسبت به این موارد پاسخگو باشند که چگونه عملکرد حوزه های ذیربط آن ها موجب می شود که پای استاندار نیز به میان آید. همان طور که استاندار نیز باید در زمینه فعالیت این مدیران و خروجی عملکردشان پاسخگو باشد.

همین چند مدت گذشته بود که مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری های تابعه استان گیلان در پاسخ به نامه ای از دکتر زیباکلام به دکتر نوبخت درباره وضعیت محیط زیست،با طعنه و استهزا برخورد کرده بود تا ارادت خود به معاون رئیس جمهور را نشان دهد. باید دید در مقابل انتقادات نسبت حوزه عملکردی خودش چه واکنشی نشان می دهد و پاسخگو خواهد بود یا همچون گذشته توپ را به زمین استاندار می اندازد؟

 

 

 

 

در جست و جوی طلای بی عیار در کوچه های رشت
نابرده گنج، رنج میسر شده است

نظر شما:

security code