تشدید نظارت بر عدم خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا

اعضای کمیته تخصصی کنترل قیمت ها از گمرک، پایانه مسافری مرزی و فروشگاه های سطح شهرستان مرزی بندر آستارا بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، عباس جاذب، دادستان شهرستان آستارا در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: این کمیته با هدف کنترل قیمت کالاهای اساسی و پر مصرف در این دادسرا به منظور مقابله با متخلفان اقتصادی تشکیل شده است.

وی ضمن تأکید بر عدم خروج کالاهای اساسی و رعایت مقررات قانون از مرز زمینی آستارا، ادامه داد: در همین راستا و با همراهی رئیس تعزیرات حکومتی، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت، فرمانده انتظامی و مدیر کل گمرک آستارا، از گمرک، پایانه مسافری مرزی و چندین فروشگاه سطح شهر بازدید به عمل آمد و تذکراتی را در زمینه نحوه قیمت گذاری اعلام کردند.

 

جاذب با اشاره به اینکه کمیته کنترل قیمت ها در جهت اجرای دستورالعمل نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی و چگونگی مقابله با تخلفات و جرایم مربوطه تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این کمیته بر قیمت کالاها و تخلفات مربوط به عرضه گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، برنج وارداتی، شکر، روغن نباتی و لبنیات پرمصرف نظیر شیر، پنیر و ماست نظارت دارد.

وی با اشاره به الزام اطلاع رسانی عمومی در خصوص تشکیل کمیته مذکور، هشدار داد: دادسرای عمومی و انقلاب آستارا در مواجهه با قانون شکنان و متخلفان اقتصادی جدیت و قاطعیت دارد.