تولید ماهانه 200تن زباله در روستاهای رودسر


۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۲ | کد خبر: ۱۰۹۷ چاپ
تولید ماهانه 200تن زباله در روستاهای رودسر

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر گفت: ماهانه حدود هزار و ۸۰۰ تن زباله در شهرستان رودسر تولید می‌شود که ۲۰۰ تن آن در روستاها است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، علی وارسته در گفت و گو با خبرنگاران به مشکل دپوی زباله در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ماهانه حدود هزار و ۸۰۰ تن زباله در شهرستان رودسر تولید می‌شود که ۲۰۰ تن آن در روستاهاست.

وی با گلایه از خانوار‌های روستایی در خصوص تفیک نکردن زباله افزود: در گذشته روستاییان از زباله های‌تر در باغ‌ها و زمین‌های زراعی خود استفاده می‌کردند، اما اکنون همه را در کیسه زباله می‌گذارند.

 

وارسته به ساخت کارخانه کمپوست زباله شرق گیلان در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد پسماند گیلان به شهرداری رودسر برای تحویل موقت این کارخانه تاکید شده است.

وی افزود: همچنین شهرداری رودسر مکلف شده است زمینی برای محل دفن زباله‌ها مشخص کند.

وارسته تصریح کرد: شهرداری رودسر زمینی به مساحت ۷ هزار متر در کنار این کارخانه انتخاب در حال خریداری است که با تعرفه آن مشکل دفن زباله به مدت ۳ تا ۵ سال رفع می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر با اشاره به نزدیکی تعطیلات نوروزی و حضور گردشگر در این شهرستان گفت: این شهرستان ظرفیت‌های نظیر ساحل دریا، باغات چای و باغ‌های گل و گیاه دارد که جاذبه این شهرستان را برای گردشگران دوچندان کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های بوم گردی در این شهرستان افزود: ۱۸ متقاضی برای ساخت خانه‌های بوم گردی درخواست داده اند که ۳ متقاضی با دریافت تسهیلات درحال راه اندازی طرح خود هستند و ۳ متقاضی نیز خانه‌های بوم گردی را راه اندازی کرده و مسافرپذیر هستند.

نظر شما:

security code