۲۹۰ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان آزاد شدند


۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۹:۴۲ | کد خبر: ۱۱۰۲۳ چاپ

رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه در سنت حسنه کمک به جرائم غیر عمد جزو سه استان برتر کشور در پرداخت جرائم غیر نقد هستیم، گفت: تاکنون چهار میلیارد ریال را برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد توانسته‌ایم تقبل کنیم که موجب آزادی 290 زندانی شده است.

۲۹۰ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان آزاد شدند

کلانشهر: علیرضا یزدانی امروز در جلسه شورای اداری صومعه‌سرا در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: امیدبخشی در دل انسان‌های ناامید از افضل اعمال در دستگیری از افراد نیازمند و بی‌گناه است.

 

وی با اشاره به افزایش نرخ دیه و نوسانات غیرقابل‌جبران عرصه اقتصادی در شرایط فعلی کشور گفت:: ارقام بدهی‌ها نیز تحت تأثیر همین واقعیت سنگین هستند و در این بحبوحه مشارکت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی اگر نباشد شمار زندانیان بیش از این جمعیتی که دربند ناگواری‌ها و ناملایمات غیرعمد گرفتار هستند افزایش پیدا می‌کند.

 

رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه ستاد دیه در قالب پنج گروه در زمینه‌های مهریه، نفقه، بدهکاری مالی، تصادفات رانندگی و قتل‌های شبه عمد فعالیت می‌کند، تصریح کرد: ستاد دیه استان گیلان در سال گذشته توانست با پرداخت ۱۷۵ میلیارد تومان، تعداد ۴۱۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را به آغوش گرم خانواده برگرداند.

 

یزدانی با اشاره به اینکه زندانیان جرائم غیر عمد همواره چشم‌به‌راه مهربانی مردم و مسؤولین خیر هستند، افزود: با کمک خیرین و نیکوکاران استانی توانسته‌ایم تاکنون ۲۹۰ زندانی بی‌گناه را باگذشت ۵۴ درصدی و پرداخت دیه بالغ‌بر چهار میلیارد ریال از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

 

وی با اذعان به اینکه شهرستان صومعه‌سرا در اخذ گذشت دیه رتبه بیشتر از نُرم استانی را در حمایت از زندانیان به خود اختصاص داده، گفت: تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندان ضیابر شهرستان صومعه‌سرا ۹۱ نفر است که تاکنون ۴۱ نفر با کمک مدد جویان، خیرین و نهادهای مسؤول با پرداخت دیه بالغ‌بر ۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به کانون خانواده بازگشته‌اند.

 

رئیس ستاد دیه استان گیلان با بیان اینکه خیرین صومعه‌سرا همواره در امر کمک‌های مردمی و انسان دوستانه پیشتاز بوده‌اند، تصریح کرد: ۳۶ زندانی جرائم غیر عمد صومعه‌سرایی چشم‌به‌راه مودت خیرین و همراهی مسؤولین و ستاد دیه استان هستند که در تلاشیم با محوریت فرمانداری صومعه‌سرا و برنامه‌هایی که در دست انجام داریم تا شب عید مبعث بتوانیم با کمک خیران ۳۶ زندانی را از بند رهایی ‌بخشیم.