عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰، گفت: با مصوبه اعضای کمیسیون جریمه‌ای که به دلیل عوارض شبکه آزادراهی بر مردم تحمیل شده بود، حذف شد.

افزایش تعرفه جرایم رانندگی / جریمه عوارض بزرگراهی خودروها حذف شد

کلانشهر: مجتبی یوسفی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات جلسه امروز این کمیسیون، گفت: با مصوبه کمیسیون مقرر شد با تحویل نفت به وزارت دفاع و قرارگاه و نیروهای نظامی بخشی از بدهی‌های دولت به آنها جبران شود و همچنین از این ظرفیت استفاده کنیم تا کسری بودجه دولت جبران شود.

 

 

وی با بیان اینکه در این جلسه با مصوبه اعضای کمیسیون جریمه‌ای که به دلیل عوارض شبکه آزادراهی بر مردم تحمیل شده بود حذف شد، افزود: این کار به این دلیل بود که این هزینه به مردم تحمیل شده بود و این در حالی بود که افرادی عوارض خود را پرداخت کرده بودند اما برخی از بانک‌ها آن مبلغ را به پلیس پرداخت نکرده بودند و این جریمه برای مردم در نظر گرفته شده بود.

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 بیان داشت: همچنین با مصوبه امروز اعضای کمیسیون، تعرفه جرایم رانندگی از 2 درصد به 5 درصد افزایش یافت، البته قرار نیست این افزایش از مردم اخذ شود و مقرر شد این میزان درآمدی که ایجاد می‌شود برای اصلاح نقاط حادثه خیز و تقویت ناوگان ارژانس هزینه شود.

 

یوسفی بیان داشت: همچنین با مصوبه کمیسیون واحدهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش تا سقف الگوی مصرف از پرداخت تعرفه برق و گاز معاف شدند.

 

به گزارش تسنیم، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در صورت تصویب در جلسه علنی مجلس و تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code