رئیس سازمان غذا و دارو با بیان "۶واکسن با ۶روش در کشور در حال تولید است که برای ایران با این محدودیت‌های ایجادشده دستاورد بزرگی است" ادامه داد: به‌زودی اتفاقاتی در این حوزه می‌افتد که سبب تحیر دوست و دشمن می‌شود.

۶واکسن ایرانی کرونا با ۶روش در حال تولید است/ رئیس سازمان غذا و دارو: به زودی دوست و دشمن را متحیر می کنیم
کلانشهر: محمدرضا شانه‌ساز در مراسم بهره‌برداری از یک واحد تولیدی ملت بلون و باکیفیت‌ترین پارچه تولید ماسک ایران که پیش‌ازظهر امروز در شهرک صنعتی اشتهارد برگزار شد اظهار داشت: ایران دومین کشوری بود که ورود کرونا در آن مشاهده و سبب غافلگیری شد.

 

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در زمان ورود کرونا به کشور، افزود: در اولین فرصت ممکن بسیج جلوتر از دولت حرکت کرد و به میدان آمد و شروع به تولید ماسک و دیگر اقلام مورد نیاز مردم کرد.

 

 

رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با بیان اینکه "امروز با کمال صداقت عرض می‌کنم که اگر همکاری بسیج و هیئات مذهبی نبود شرمنده شهیدان می‌شدیم" اضافه کرد: دشمنان بعد از سال‌ها تمرین و ایجاد محدودیت ایستاده بودند که زانوزدن ایران را در مقابل ویروس کرونا را ببینند و شروع به جشن و پایکوبی کنند؛ این موضوع به‌برکت اخلاص بسیجیان مهار شد.

 

وی با ابراز اینکه "کشورهای بزرگی در مقابل کرونا زانو زدند و در صورتی که حضور بسیج در این موضوع نبود جمع کردن کرونا بسیار سخت و نشدنی بود" تصریح کرد: به دستان تمام عزیزان که در جمع‌کردن این موضوع کمک کردند بوسه می‌زنیم و بسیج با این اقدام نشان داد که دغدغه‌ای جز سلامت مردم ندارد.

 

رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با یادآوری اینکه "در حوزه تولید ماسک از 120 هزار عدد به 40 میلیون ماسک در روز رسیده‌ایم که این اقدام با اقدامات بزرگ بسیج همراه بود" افزود: کیفیت ماسک در زمان حاضر بسیار مهم است و با ورود ویروس جهش‌یافته انگلیسی کرونا پیشگیری و کنترل این بیماری تنها با ماسک و ضدعفونی‌کننده مقدور است.

 

وی با اعلام اینکه "6 واکسن با 6 روش در کشور در حال تولید است که برای ایران با این محدودیت‌های ایجادشده دستاورد بزرگی است" ادامه داد: به‌زودی اتفاقاتی در این حوزه می‌افتد که سبب تحیر دوست و دشمن می‌شود.

 

وی با بیان اینکه "در مترو، اتوبوس‌ها و اماکن پرتجمع ماسک باید بسیار باکیفیت باشد تا از کرونا و سرایت آن جلوگیری کند" تأکید کرد: با ظرفیت‌های موجود در کشور و امکاناتی که در زمان حاضر وجود دارد امکان تأمین نیازهای دیگر کشورها میسر شده است.

نظر شما:

security code