کاهش قیمت کالا از دستاوردهای کاهش حلقه های توزیع

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: نقش مدیریتی در صنعت پخش مهم است زیرا می‌توانند با کاهش حلقه‌های هزینه در زنجیره توزیع، موجبات کاهش قیمت تمام شده برای فروش را فراهم کند و تولید کننده و مصرف کننده را منتفع کند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فرهاد دلق‌پوش در جلسه صنعت گیلان که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، گفت:صنعت پخش، حلقه طلایی اتصال تولید کننده و مصرف کننده است.

وی با بیان اینکه صنعت پخش جز مهمی از خانواده صنعت، معدن و تجارت است، گفت: این صنعت  پشتوانه محکمی در عرصه اقتصادی در زنجیره تکمیلی تولید، توزیع و مصرف است.

 

دلق‌پوش ضمن تبیین جایگاه ارزشمند صنعت پخش در حلقه تولید، توزیع و مصرف و تاکید بر لزوم رفع مشکلات این صنعت،ادامه داد: در مسیر توسعه و توانمندسازی شرکت‌های پخش با تشکیل کارگروه نسبت به توسعه و توانمندسازی آن اقدام می‌شود تا با سرعت بیشتر از شرایط ویژه اقتصادی کنونی خارج و به سمت رونق حرکت کند.

  وی ادامه داد: به طور قطع شرکت‌های پخش چابک و سودآور می‌توانند بازوی اجرایی خوبی برای بخش تولید باشند و کمک شایانی به شکوفایی اقتصاد کشور کنند.

دلق‌پوش صنعت پخش را حلقه طلایی اتصال تولید کننده و مصرف کننده دانست و گفت: سیستم اقتصادی کشور شامل سه ضلع تولید، توزیع و مصرف است و نقش شرکتهای پخش در قالب سیستم سازمان یافته جهت توزیع کالا در کشور به عنوان محرک این سیستم اقتصادی انکارناپذیر است.

رییس سازمان صمت گیلان تصریح کرد: شرکتهای پخش استان با عملکرد مناسب خود در شرایط دشوار اقتصادی در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بحث شفاف‌سازی شبکه‌های توزیع به چرخه اقتصادی کمک شایانی کرده‌اند و قطعاً این صنعت نیز همانند سایر صنایع نیازمند بازگشایی دریچه‌های شفاف و قابل ادراک از آینده و همچنین نیازمند همگامی با تحولات مرتبط با این صنعت است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر روند اقتصادی تاثیرگذار است.

وی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری جلسات تخصصی و کاربردی متشکل از پیشکسوتان و فعالان این صنعت گفت: رئیس هیات مدیره انجمن صنعت پخش گیلان می تواند در کارگروهای ویژه اقتصادی حضور داشته و مشکلات صنعت پخش را بیان کند تا در جهت حمایت این صنعت بتوان از ظرفیتهای موجود استفاده شود.

متولی بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان ایفای نقش صنعت پخش در دهه‌های اخیر را در توسعه صنایع تولیدی کشور ارزنده توصیف و تصریح کرد: این صنعت با ابتکارات و خلاقیت‌های خود می‌تواند در شرایط رکودی در زمینه کیفیت و کاهش قیمت کالاها، بیش از پیش اثرگذار باشد.

دلق‌پوش با بیان اینکه شرکت‌های پخش در زمینه تامین و توزیع کالا در بدترین شرایط آب و هوایی(گرما و سرمای شدید) مسئولیت خطیری داشته‌اند، گفت: نقش مدیریتی در صنعت پخش مهم است زیرا می‌توانند با کاهش حلقه‌های هزینه در زنجیره توزیع، موجبات کاهش قیمت تمام شده برای فروش را فراهم کند و تولید کننده و مصرف کننده را منتفع کند.

نظر شما:

security code