در پی وقوع آتش‌سوزی در بیمارستانی در ایالت ماهاراشترا در هند، دست‌کم ۱۰ نوزاد جان باختند.

۱۰ نوزاد در آتش سوزی بیمارستانی در هند جان باختند

کلانشهر: به گزارش پایگاه خبری «گاردین» در دهلی نو، «پارامود خانداته» پزشک ارشد بیمارستان باهاندرا در ماهاراسترا گفت: پس از وقوع آتش‌سوزی در این بیمارستان در این منطقه (باهاندارا)؛ کارکنان موفق شدند هفت نوزاد را نجات دهند، اما به سبب شدت آتش سوزی نتوانستند ۱۰ نوزاد دیگر را نجات دهند. نوزادانی که در این حادثه جان باختند حدودا چند روزه بودند و برخی نیز سه ماه سن داشتند.

 

وی با اعلام اینکه هنوز علت وقوع این آتش‌سوزی مشخص نیست، افزود: اگرچه کارکنان بیمارستان موفق به مهار آتش‌سوزی شده بودند، اما این دسته از نوزادان به سبب خفگی جان خود را از دست داده بودند.

 

بر پایه این گزارش، آتش‌سوزی از بخش نوزان این بیمارستان آغاز شده است و کارکنان موفق شدند از انتشار آن به سایر نقاط بیمارستان جلوگیری به عمل آورند. در حال حاضر سایر بیماران به بخش‌های امن منتقل شده‌اند.

 

 در پی وقوع این آتش‌سوزی، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در پیامی توئیتری نسبت به این حادثه واکنش نشان داد و نوشت: در فاجعه‌ای دلخراش در منطقه باهاندارا در ایالت ماهاراشترا، ما زندگی ارزشمند نوزادانی را از دست دادیم.

 

«رائول گاندی» رهبر مخالفان هند نیز در پیامی این حادثه را « بسیارغم انگیر» توصیف کرد.

 

به دنبال وقوع این آتش‌سوزی، مقامات هند دستور دادند هر چه سریعتر تحقیقات لازم در خصوص علت بروز این حادثه صورت گیرد.

 

 در سال ۲۰۱۱ میلادی، دست‌کم ۹۰ تن در آتش‌سوزی در بیمارستان کلکته جان باخته بودند.

 

در ماه اوت ۲۰۲۰ نیز ۸ تن از بیماران مبتلا به کرونا در احمدآباد هند بزرگترین شهر ایالت گجرات در غرب این کشور به سبب آتش‌سوزی جان خود را از دست داده بوددند.

 

در نوامبر ۲۰۲۰ نیز ۵ تن از بیماران مبتلا به کرونا در کلینیکی در شهر راجکوت بر اثر آتش سوزی جان باختند.