استاندار گیلان:

نیروهای راه آهن شمال با اولویت اشتغال گیلانی ها جذب می شوند


۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۰ | کد خبر: ۱۱۲ چاپ
نیروهای راه آهن شمال با اولویت اشتغال گیلانی ها جذب می شوند

استاندار گیلان با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت راه آهن برای این استان، گفت: نیروهای راه‌آهن شمال از طریق یک فرآیند رقابتی و با اولویت اشتغال گیلانی‌ها جذب می‌شوند.

به گزارش کلانشهر و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، مصطفی سالاری در دیدار با فرماندار و امامان جمعه شهرستان رودبار افزود: وجود آزاد راه، راه آهن و رودخانه برای مردم رودبار به‌رغم برخی مشکلات به عنوان فرصتی مناسب بوده که باید با تدابیر و برنامه‌ریزی صحیح بخشی از این مشکلات حل شود.

وی به ایجاد توقفگاه راه‌آهن در شهرستان رودبار نیز اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت ها در اجرای پروژه‌های عمرانی توجه به دغدغه‌های مردم منطقه و رفع آنها است.

استاندار گیلان با اشاره به وجود کارخانجات و صنایع مختلف در شهرستان‌ رودبار، بیان کرد: با برگزاری مستمر جلسه کارگروه رفع موانع تولید و رونق اشتغال می‌توانیم گام‌های موثری در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان برداریم.

وی به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته درباره ساکنان پشت سدآیت‌الله بهجت در شهرستان رودبار نیز اشاره و تصریح کرد: در تلاشیم بسترهای لازم برای در اختیار گذاشتن زمین و حمایت برای احداث در مجاورت مسیرهای دارای امکانات زیرساختی همچون آب، برق و گاز برای سکونت و حفظ شغل کشاورزی و دامپروری ساکنان این منطقه را فراهم کرده و از مهاجرت به شهرهای دیگر جلوگیری کنیم.

سالاری به تدوین دستورالعمل ۳۰ ماده‌ای در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی برای ساماندهی رودخانه‌ها و برداشت مصالح اشاره کرد و افزود: این دستورالعمل طی این هفته ابلاغ و در سطح شهرستان‌ها درباره طرح‌های مختلف چندمنظوره با اولویت تأمین آب کشاورزی با محوریت فرمانداران و در کمیته‌ای ۷ نفره تصمیم‌گیری می شود.

وی با اشاره به اعطای مجوز قانون برنامه ششم توسعه به استان‌ها در زمینه تصمیم‌گیری در شورای معادن برای استفاده از یک درصد ارزش مصالح برداشتی، گفت: نحوه هزینه کرد این منابع از طریق کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تعیین شده که به زودی دستورالعمل این اقدام به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

استاندار گیلان بر لزوم توجه به ارائه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی تأکید و بیان کرد: برای رعایت سطح‌بندی تأمین پزشک در مناطق رودبار مجددا به دانشگاه علوم پزشکی تأکید می‌کنم تا مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسکن مهر در اغلب استان‌ها و شهرستان‌های کشور تکمیل شده یا در حال تکمیل است، گفت: در برخی مناطق جانمایی احداث این پروژه به خوبی صورت نگرفته بود که مشکلاتی را در برداشته است.