یادواره شهدای تخریب چی گیلان برگزار شد

پانزدهمین یادواره ۱۱۰ شهید تخریب‌چی استان گیلان دیروز در مهدیه رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ علی عبداللهی  معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح، در یادواره ۱۱۰ شهید تخریب چی گیلان  با اشاره به این که در جامعه امروز ما حیات معنوی، اجتماعی و مادی شهدا کاملا محسوس است، افزود: شهادت در راه خدا افتخاری بزرگ برای سعادتمندی است.

وی با بیان اینکه شهدای تخریب‌چی در جایگاه ویژه‌ای از درجه شهادت نزد خداوند قرار دارند، گفت: استان گیلان در دوران دفاع مقدس نقش مهمی داشته و ۸ هزار شهید و ۱۱۰ شهید تخریب‌چی استان گیلان نشان دهنده حضور گسترده و شجاعت این ملت در دوران دفاع مقدس است.

عبداللهی با اشاره به این که امروز در کشور ما شاهد امنیت مطلوبی هستیم و جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت جهانی در منطقه عنوان می شود، اظهار کرد: کشور هایی که سفارت و ارتباط خود را در سوریه و عراق قطع کرده بودند امروزه به دنبال باز کردن سفارت و برقراری ارتباط با آنها هستند.

وی با بیان اینکه امروز با کمک نیروی خلاق و متفکر بخش دفاع و دانشگاهیان ۷۳۰ محصول دفاعی در ایران تولید شده،اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد از تمام تجهیزات نظامی در داخل تولید می‌شود و امسال هم در نمایشگاه پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۵۰۰ قلم از این محصولات را در معرض دید عموم قرار دادیم.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه ایران توانسته اکنون جزء برترین قدرت موشکی دنیا باشد، گفت: همه این ها به فضل و برکت خون شهدا است که ما توانسته ایم در زمینه قدرت نظامی، دفاعی، دانش و تکنولوژی های روز دنیا برتر باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با ادامه دادن راه شهدا و گرامیداشت یاد آنها امیدوارم روز به روز با اعمال و رفتارمان موجب یاس و ناامیدی دشمنان اسلام باشیم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code