شهرهای قرمز کرونایی استان مازندران به ۹ شهرستان افزایش یافت.

جولان کرونا در شمال ایران / افزایش شهر های قرمز مازندران به ۹ شهرستان
کلانشهر: براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت و وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها، ‌هم اکنون در استان مازندران شهرستان‌های نکا، ساری‌، قائمشهر‌، سوادکوه‌، بابل‌، فریدونکنار، آمل‌، تنکابن و رامسر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام سیر صعودی کرونا در این استان گفت: با بستری 215 بیمار جدید با احتمال ابتلا به کووید 19، شبانه روز گذشته در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه، شمار بستری شدگان این حوزه به هزار و 217 نفر افزایش یافته است.

 

 

‌سیدعباس موسوی افزود: در همین مدت نیز 198 بیمار مبتلا به کروناویروس با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شدند.‌ هم اکنون 243 بیمار با وضعیت حاد کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این دانشگاه، با کمک دستگاه‌های تنفسی ادامه زندگی می‌دهند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره مشاهده کرونای انگلیسی در استان گفت: چند مورد آزمایش در این مورد انجام شده و تا هفته آینده، جواب این آزمایشات اعلام خواهد شد.

 

‌موسوی با بیان اینکه مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را برای دور ماندن از ویروس کرونا، جدی بگیرند و به سبک زندگی جدید عادت کنند، تصریح کرد: سفر به استان مازندران ‌در این وضعیت، خطرناک بوده و بوی مرگ می‌دهد.

نظر شما:

security code