استاندار هرمزگان گفت : در پی زلزله ۵.۵ ریشتری شب در بندرلنگه و قشم تا کنون مصدومیت یک نفر گزارش شده و خساراتی به سیستم آبرسانی و برقرسانی وارد شده است.

استاندار هرمزگان: ۸۰ واحد روستایی با ۲۰ تا ۸۰ درصد تاکنون خسارت ثبت شده است
کلانشهر: ریدون همتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به بروز حادثه زلزله شب گذشته در استان هرمزگان یک نفر مصدوم در "سایه خوش بندرلنگه" به‌صورت سرپایی درمان شده و علت مصدومیت ترس از زلزله و قصد فرار از منزل رخ داده است. 

 

وی همچنین در ادامه افزود: ترک خوردگی و ریزش برخی از منازل مسکونی در دژگان، سایه خوش، دوآب، برکه سفلین در بندرلنگه و باسعیدو در قشم رخ داده که تاکنون خسارت به حدود 80 واحد روستایی با 20 تا 80 درصد خرابی و تعمیرات گزارش شده است. 

 

 

استاندار هرمزگان گفت: دربرآوردهای اولیه مشخص شد خسارت به بخشی از شبکه برق سایه خوش بندرلنگه وارد شده که با پیگیری صورت گرفته، نیروهای فنی و بهره برداری به منطقه اعزام شدند و اکنون مشکل با پیگیری‌های جدی همکاران مرتفع شده است.

 

همتی درباره قطع جریان آب در برخی مناطق پس حادثه نیز بیان کرد: قطعی آب در حدود 10 روستا در منطقه دژگان به دلیل ریزش چاه‌های آب شیرینکن دژگان، رخ داده بود که با پیگیری مدیریت بحران استان ، نیروهای فنی و بهره‌برداری به منطقه اعزام و مقرر شد تمهیدات لازم جهت آب رسانی سیار صورت گیرد.

 

وی تأکید کرد: به محض این اتفاق دستورات لازم به فرماندار بندرلنگه صادر شد تا با هماهنگی مدیرکل مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر نیروهای امداد و نجات در مناطق زلزله زده حضور داشته باشند که از شب گذشته تاکنون و پیگیری و رصد وضعیت این امر در حال انجام است و خوشبختانه همین سرعت عمل باعث کاهش خسارات شده است.

 

استاندار هرمزگان افزود: در پی این حادثه طبیعی، جلسه ستاد بحران بندرلنگه تشکیل و اقدامات لازم از شب گذشته در حال انجام است و نتایج کامل برآورد میزان خسارات پس از بازدید میدانی مجدد دستگاه‌های مربوطه و ارائه گزارش‌های کتبی ارائه و از طریق رسانه‌های معتبر منتشر خواهد شد.

 

دکتر همتی در پایان یادآور شد: شب گذشته و پس از حادثه ستاد استانی نیز با فوریت تشکیل و هماهنگی‌‌های لازم با اعضا و فرمانداران قشم، بندرعباس، بندرلنگه، خمیر، مدیرعامل هلال احمر، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان انجام شد.

 

گفتنی است: دو پس لرزه 2/9 و 3/8 ریشتر هم تاکنون در روستاهای سایه خوش، کلاتو و دژگان بندرلنگه رخ داد و اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال احمر و با هماهنگی مدیریت بحران استان و فرمانداری بندرلنگه انجام شد. 

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code