نایب رئیس شورای شهر انزلی:

ضرورت تعیین تکلیف انتقال شنبه بازار انزلی/حل مشکلات زمانبر است


۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۴ | کد خبر: ۱۱۳ چاپ
ضرورت تعیین تکلیف انتقال شنبه بازار انزلی/حل مشکلات زمانبر است

نایب رئیس شورای شهر انزلی با تأکید برلزوم تعیین تکلیف هرچه سریعتر انتقال شنبه بازار این شهر، گفت: حل برخی از مشکلات در انزلی نیازمند زمان است.

به گزارش کلانشهر و به نقل از مهر، شعبان جعفری شامگاه چهارشنبه در پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای شهر انزلی که در دفتر این شورا برگزار شد با اشاره به مصوبه اعضای این شورا برای انتقال شنبه بازار انزلی به محل قبلی، اظهارکرد: فشارهای زیادی در این زمینه از سوی مردم انزلی به ویژه ساکنین این منطقه به شورای شهر وجود دارد.

وی با تأکید برلزوم تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر این موضوع و اجرای آن، افزود: با توجه به مخالفت مسئولان وقت فرمانداری با مصوبه شورای شهر، اجرای این مصوبه مسکوت ماند که باید علت عدم انتقال شنبه بازار برای مردم انزلی عنوان شود.

نایب رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به نقش رسانه‌ها در راستای فرهنگ‌سازی در زمینه جلوگیری از تخریب اموال عمومی از سوی مردم گفت: شهرداری با وجود مسائل و مشکلات مالی اقدام به نصب تعدادی علایم ترافیکی در سطح شهر کرد که متاسفانه برخی از شهروندان این علایم را تخریب کرده‌اند. بروز چنین رفتارهای دور از شأن شهروندان انزلی است.

وی در ادامه این جلسه به وضعیت نامناسب آبراه پشت شنبه بازار انزلی اشاره و تصریح کرد: رایزنی‌هایی برای لایروبی این آبراه صورت گرفته تا در کوتاه‌ترین زمان این اقدام انجام شود.

جعفری با اشاره به پرونده‌های حقوقی شهرداری، ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از این پرونده‌ها رأی به ضرر شهرداری انزلی صادر شده است.  

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش موثری در انتقال مشکلات مردم و شهر به اعضای شورای شهر دارند، افزود: رسانه چشم بینا و پل ارتباطی اعضای شورای شهر با شهروندان است. نقدها باید منصفانه و راهگشا باشد.

نایب رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به اینکه رفع برخی مشکلات موجود در شهر نیازمند زمان است، گفت: برگزاری دومین سمینار شهرداران گیلان در انزلی فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها و همچنین مشکلات این شهر بود.

وی در ادامه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه گردشگری در انزلی اشاره و بیان کرد: پیگیری‌های خوبی در کمیسیون گردشگری صورت گرفته و در حال حاضر سه کشور رومانی، اوکراین و لهستان تقاضای خواهر خواندگی با انزلی را مطرح کرده‌اند. امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم خواهرخواندگی با شهر  مورد نظر در این کشورها را منعقد کنیم.

نظر شما:

security code