اعتبار 120 میلیارد تومانی جهت خرید تضمینی برگ سبز چای

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از پیش بینی 120میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تضمینی برگ سبز چای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، اسداله عباسی در جمع خبرنگاران از پیش بینی 120میلیاردتومان اعتبار جهت خرید تضمینی برگ سبز چای خبر داد و گفت: برای قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای باید شورای اقتصاد تصمیم گیری نماید اما پیشنهاد ما برای خرید برگ سبز چای درجه یک، چهار هزارتومان و درجه دو، 3 هزارتومان است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: چون سال گذشته این قیمت فقط 4درصد افزایش داشته بنابراین باتوجه به اینکه  مردم تورم 30الی40درصدی را تحمل می‌کنند باید امسال جبران شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه 98مکلف به ایجاد اشتغال برای یک میلیون و 77 هزار نفر است، گفت: در بودجه 98 کشور اعتبارات خوبی در زمینه‌های توسعه کشاورزی، بیمه کشاورزی و آب روستایی در نظر گرفته شده است.

عباسی از جذب 25 هزار نفر از معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش در سال  آینده خبر داد و گفت: برای جذب 25 هزارنفر از معلمان حق التدریس به آموزش و پرورش ردیف گذاشته شده و دولت مکلف است آنان را استخدام نماید.

نماینده مردم رودسر و املش در خصوص پروژه پتروشیمی شهرستان رودسر گفت: آقای دکتر نوبخت و مهندس زنگنه برای اینکه در استان گیلان سرمایه‌گذاری شده و باعث ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی مردم شود در خصوص اجرای پروژه پتروشیمی رودسر مصمم هستند و عملیات اجرایی فاز اول این پروژه با پیمانکاری شرکت ستاره خلیج فارس بزودی آغاز خواهد شد.

وی علت توقف پروژه راه ارتباطی شلمان به املش را در سال گذشته نداشتن اعتبار لازم و مصالح مورد نیاز دانست وگفت: با پیگیری‌های صورت گرفته اعتباری حدود 3 میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی  فاز سوم این پروژه از پیچ شیخ‌آباد تا سه راهی استاد کلایه جذب شده است که با پایان عملیات این فاز این پروژه در سال 98به بهره برداری می‌رسد.

عباسی با اشاره به پروژه راه ارتباطی چمخاله به لنگرود به رودسر گفت: در مسیر حسن سرا- لله رود که حدود 5 کیلومتر می‌باشد در حال حاضر در مرحله تملک زمین‌های مسیر این پروژه قرار دارد؛برای تملک زمین‌های در مسیر این پروژه امسال 3میلیاردو 600 میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

نظر شما:

security code