وجود حساسیت ها بر انتخاب شهردار غیربومی برای رشت

رییس شورای شهر رشت گفت: حساسیت هایی به خاطر شهردار غیربومی وجود دارد، شهردار این انتخاب و وفاق را قدر بداند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سید امیرحسین علوی بعد از پایان هشتاد و یکمین جلسه شورا در نشستی که با حضور علیقلی زاده شهردار منتخب برگزار شد، با بیان اینکه شورا با توجه به منفعت عمومی و شرایط مورد نظر وزارت کشور تلاش کرد، شهردار انتخاب کند، گفت: از همه دستگاه های اجرایی استان و بدنه شهرداری می خواهم با شهردار منتخب همراهی کنند.

وی افزود: هدف ما در گام نخست، گذر از شرایط موجود و رسیدن به یک تعادل و در گام بعدی توسعه رشت است.

 

علوی با اشاره به کاهش بودجه شهرداری و بدهی های شهرداری تصریح کرد: شورا با وحدت و قدرت تصمیم گرفت به کار خود ادامه دهد و حساسیت هایی در مورد انتخاب یک گزینه غیر بومی هست و از شهردار انتظار می رود این وفاق و انتخاب را قدر بداند تا این مسیر را به درستی پیش ببریم.

علیقلی زاده شهردار منتخب اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: تعهد می دهم همه چیز خود را برای توسعه رشت بگذارم. تلاش بنده در راستای ایجاد روحیه تعامل و همدلی و وفاق بوده است.

وی تصریح کرد: بخشی از مشکلات، مربوط به سیستم های شهرداری است و با جابجایی افراد مشکل حل نمی شود ولی قول می دهم ظرف ۳ تا ۶ ماه با گرفتن تراز مالی درست و بستن حساب ها بتوانیم آمار درستی از مطالبات و بدهی ها داشته باشیم و پاسخ مناسبی برای مردم و پیمانکاران تهیه شود و یک نقشه راه ایجاد کنیم.

علیقلی زاده عنوان کرد: بنده شهرداری را در جایی تحویل گرفتم که چهار برابر بودجه بدهی داشت، بقول معروف بدهکاری برای مرد است و ظرف یک سال و نیم بدهی شهرداری را صاف کردم.

وی در توصیف رشت گفت: رشت شهر مهربانی هاست مردم باصفایی دارد. در محلات مختلف بین شهروندان مراجعاتی داشتم. امیدوارم نگرانی نسبت به کارگران و کارکنان شهرداری رفع شود. این قشر شبانه روز زحمت می کشند.

شهردار منتخب با بیان اینکه بنده ۵ استان کار کرده ام و ۲۵ سال سابقه مدیریتی در ۸ شهر داشتم گفت: امیدوارم با عملکرد خود بتوانیم رزومه خوبی از خود به یادگار بگذاریم.

 

 

نظر شما:

security code