دولت برای تامین آرد نانوایان مشکلی ندارد


۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۱۱۵۶ چاپ
دولت برای تامین آرد نانوایان مشکلی ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت:  دولت برای تامین آرد نانوایان برای ماه اسفند هیچ مشکلی ندارد و درخواستمان از نانوایان این است که ضمن حفظ آرامش به امر تولید نان بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمد احمدی با بیان اینکه سیاست اصولی دولت هدفمندی یارانه های غیر نقدی از جمله یارانه در بخش آرد و نان است گفت: با توجه به قیمت تضمینی خرید گندم در کشور، دولت برای نانوایان دولتی پز حداقل هزار و 200 تومان و برای نانوایان آزادپز حداقل 900 تومان برای هرکیلو گندم یارانه می دهد که این منابع عظیم به لحاظ کمک به قشر آسیب پذیر جامعه جهت جلوگیری از افزایش قیمتها از یک طرف و حمایت از زارعین گندم از سوی دیگر صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه کاهش سهم آرد نانوایان آزادپز موضوعی کشوری است،خاطرنشان کرد: بر اساس رایزنی های انجام شده با شرکت بازرگانی دولتی کشور و پیگیری مستقیم استاندار گیلان سهم آرد نانوایان آزادپز استان تا میزان بالایی تامین شد.

 

احمدی با بیان این که سرانه مصرف 7 کیلو آرد برای هر نانوا الزامی است افزود: دولت برای تامین آرد نانوایان برای ماه اسفند هیچ مشکلی ندارد و درخواستمان از نانوایان این است که ضمن حفظ آرامش به امر تولید نان بپردازد و کاستی های احتمالی را از طریق اتحادیه های مربوطه انعکاس دهند.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی واحدهای نانوایی که با سیاست های دولت همراه بوده و در ماه اخیر دچار مشکل شدند گفت: همه دستگاه ها و در راس آنها استانداری گیلان خود را موظف به خدمت رسانی به این قشر زحمت کش در جامعه می دانند.