عاقد ۱۲۰ مورد کودک همسری در نمین دستگیر شد


۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۶ | کد خبر: ۱۱۶۳۶ چاپ

دادستان شهرستان نمین گفت: عاقد ۱۲۰ مورد کودک‌همسری در نمین دستگیر و روانه زندان شد.

عاقد ۱۲۰ مورد کودک همسری در نمین دستگیر شد

کلانشهر: به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، عظیم اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران در شهرستان نمین اظهار داشت: عاقد 120 مورد کودک‌همسری در نمین دستگیر و روانه زندان شد که با بررسی‌های انجام‌یافته متهمان شناسایی شدند و دو دفترخانه پلمب شد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده در این ارتباط نیز گفت: شناسایی متهمان برای برخی به‌دلیل نداشتن سند و مدارک کافی مقدور نبود و تمامی متهمان شناسایی‌شده اهل آبی‌بیگلوی شهرستان نمین که با ضمانت اخذشده عقد کرده بودند به‌جرم عقد کردن دختران زیر سن قانونی روانه زندان شدند.

 

دادستان شهرستان نمین گفت: دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم در راستای احقاق حقوق عامه و جلوگیری از ترویج این فرهنگ نادرست و اشتباه ورود پیدا کرده است و جرم 6 ماه تا 3 سال برای متهمان در نظر گرفته شده است که این اتهام شامل خانواده‌های دختر و پسر می‌شود که در این امر دخیل بوده‌اند.

اکبری تصریح کرد: یکی از علل افزایش آسیب‌های اجتماعی ازدواج زودهنگام دختران است که در برخی مناطق همچنان ادامه دارد در حالی که این موضوع نتایج بسیار منفی در زندگی افراد بعد از رسیدن به سن قانونی دارد و علاوه بر رها کردن دوران تحصیل خود مجبور به وارد شدن به یک زندگی مشترک کاملاً بی‌اطلاع هستند.

وی اظهار کرد: نیاز است در این زمینه رصدهای همه‌جانبه داشته باشیم تا بتوانیم از حقوق کودکان به‌نحو احسن دفاع کنیم و شاهد ریشه‌کن کردن این فرهنگ غلط بین مردم باشیم که انتظار می‌رود در این راستا خانواده‌ها نیز با ما همکاری‌های لازم را داشته باشند.

نظر شما:

security code