سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی یک شرکت هرمی و دستگیری ۲۴ تن از اعضای آن در بخش چابکسر شهرستان رودسر خبر داد.

شناسایی یک شرکت هرمی و دستگیری ۲۴ تن از اعضا در چابکسر

کلانشهر: فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی یک شرکت هرمی و دستگیری ۲۴ تن از اعضای آن در بخش چابکسر شهرستان رودسر خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با اشاره به تلاش‌های پلیس برای نشا دادن غیرقانونی بودن فعالیت شرکت‌های هرمی اظهار داشت: فعالیت در قالب شرکت‌های هرمی مانع رشد و شکوفایی اقتصادی شده و ریشه و انگیزه تولید را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی در یک باب منزل در بخش چابکسر شهرستان رودسر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت افزود: با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، صحت موضوع برای پلیس محرز شد و ماموران انتظامی محل فعالیت اعضای این باند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۲۴ تن از اعضای این شرکت هرمی با هماهنگی قضائی خبر داد و گفت: یک دستگاه لپ تاپ و ۱۰۰ جلد کتاب و جزوه آموزشی در خصوص فعالیت و عضوگیری در شرکت‌های هرمی نیز از منزل مورد نظر کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند خاطرنشان کرد: علیرغم هشدارهای مستمر پلیس و تلاش برای آشکارسازی ماهیت مجرمانه اینگونه شرکت‌ها، هنوز شاهد فریب جوانانی هستیم که دارایی خود را در شرکت‌های هرمی نابود می‌کنند.