شرکت 298 تیم در المپیاد آماده دادرسان هلال احمرگیلان

مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به آغاز مرحله شهرستانی المپیاد آماده دادرسان این جمعیت در مدارس استان گفت: 298 تیم دانش آموزی دختر و پسر در این المپیاد شرکت دارند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مهدی ولی پور از آغاز المپیاد آماده دادرسان هلال احمر گیلان خبر داد و گفت: مرحله شهرستانی طرح دادرس «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» در مدارس سراسر استان گیلان تا پایان اسفند برگزار و تیم های منتخب جهت مرحله استانی مشخص می شوند.

وی بیان اینکه در حال حاضر 344 کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس سراسر استان دایر است گفت: در مسابقات طرح دادرس از هر مدرسه یک تیم برتر شامل 14 نفر عضو شرکت دارند.

 

ولی پور افزود: المپیاد دادرس مرحله شهرستانی در دو بخش تئوری و عملی برگزار و در این مرحله مسابقات پس از رقابت تیمها با یکدیگر یک تیم از دختران و یک تیم از پسران برگزیده می‌شوند و به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه در این مسابقات 131 تیم پسران و 167 تیم دختران اعلام آمادگی کردند گفت: کنترل و ارزیابی علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی و اسکان اضطراری رشته‌هایی است که دانش‌آموزان در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: مرحله استانی مسابقات در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

 

نظر شما:

security code