معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان: تست نزدیکان سالمند اهل منجیل منفی شد

کلانشهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تست کرونای ۱۲ نفر از نزدیکان نخستین قربانی کرونای انگلیسی در گیلان منفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  رشت، آبتین حیدرزاده شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته از 12 نفر  از افرادی که در تماس با نخستین قربانی بیماری کرونای انگلیسی در گیلان بودند تست گرفته شد.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: با بررسی‌هایی که صورت گرفت تست PCR هر 12 نفر منفی گزارش شد اما به سبب اهمیتی که این موضوع دارد از تعداد دیگری از افراد نیز تست‌ گرفته شد.

 حیدرزاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه 4 اسفندماه از روزهایی بود که تعداد پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان نسبت به ماه‌های گذشته کم بود.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: قطعاً این کاهش آمار به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم بوده و باید تداوم پیدا کند.

حیدرزاده از آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر 323 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان حضور دارند.

وی تصریح کرد: 62 نفر از آن در 24 ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند همچنین 77 نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.