با احکام صادره از سوی هیات نظارت استان، اعضای هیات نظارت انتخابات شورا در  چندین شهرستان استان گیلان منصوب شدند.

انتصاب اعضای هیات نظارت انتخابات شورا در چند شهرستان استان گیلان

کلانشهر: با احکام صادره، کمیل رمضانی ( رئیس دفتر امام جمعه سنگر )، رمضانعلی طالبی ( رئیس مجمع عالی بسیج گیلان)، محمد اسکندری ( رییس دانشگاه پیام نور رشت)، علی رضا مبرهن ( رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان رشت) و محمدرضا عاشورزاده دلچه ( رئیس اسبق آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت)   به عنوان اعضای هیات نظارت شهرستان رشت معرفی شدند که در ابتدای کار محمدرضا عاشورزاده استعفای خود را اعلام کرد. به نظر می رسد اختلافات در بدوکار بر سر نحوه مدیریت از دلایل اصلی این استعفا باشد. پیش تر نیز به دلیل اختلاف نمایندگان گیلان بر سر نحوه انتخاب،  اعضای هیات نظارت استان با قرعه کشی انتخاب شده بودند. 

 

اعضای هیات نظارت در چندین شهرستان دیگر به شرح زیر است: 

آستانه اشرفیه: رجبعلی محمدپور، مصطفی مرادی، تقی حقیقت خواه، حجت انصاری، حمید ره پیما

صومعه سرا: سجاد حق پرست، حکمت توفیقی، حمید صبوری، محمد حقی، رضا چوبری 

لاهیجان: علی شیخ پور، حسین میرکامیاب، اصلان پیش بهار، مصطفی فولادگر، علی تمدن

لنگرود: علی روحی، محسن فداکار، حمزه پوررضا، رحمان غفوری، حسین عرفان پور 

گفتنی است  معرفی اعضای هیات نظارت شهرستان ها، نظارت بر نحوه ثبت نام و صلاحیت کاندیداهای شوراها در سراسر استان از جمله وظایف این هیات است. 

بررسی نهایی صحت انتخابات و نیز بررسی شکایات واصله از نحوه برگزاری انتخابات و شکایت از کاندیداها و مواردی از این قبیل نیز برعهده هیات های نظارت بر انتخابات شهر و روستا می باشد.

پیش از این جبار کوچکی نژاد (نماینده شهرستان رشت)، خلیل بهروزی فر (نماینده فومن و شفت)و غلامرضا مرحبا (نماینده آستارا) به عنوان اعضای هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان منصوب شده بودند.