در زنجان رخ داد؛

درخواست بیشرمانه از یک زن با تهدید انتشار عکس های خصوصی


۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۵ | کد خبر: ۱۲۰۷۱ چاپ

مرد پلید پس از درخواست بی شرمانه از یک زن در زنجان تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد.

درخواست بیشرمانه از یک زن با تهدید انتشار عکس های خصوصی

 کلانشهر: وعده ازدواج در فضای مجازی دختر زنجانی را به دردسر انداخت مرد غریبه از این زن به بهانه ازدواج اخاذی و تهدید کرد درخواست های بی شرمانه و زشت این مرد سبب شد گرفتار پلیس شود.

 رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه خبر داد و گفت: فضای مجازی بالاخص شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد غریبه نیست.

به گزارش رکنا، سرهنگ آدینه‌لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

درخواست بد از زن زنجانی مرد پلید را گرفتار کرد

وی درادامه گفت: با اقدامات فنی و شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم توقیف و به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مسئول انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه متهم منکر بزه ارتکابی می شد، ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشت از طریق شبکه تلگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه آشنایی و ازدواج، اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر، قصد اخاذی و برقراری ارتباطات نامتعارف را داشت که توسط پلیس فتا استان زنجان دستگیر شد.

سرهنگ آدینه‌لو ضمن توصیه به شهروندان درخصوص نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی، هشدار دادو گفت: فضای مجازی محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد ناشناس نیست و امکان سوء‌استفاده افراد فرصت طلب از این اطلاعات شخصی وجود دارد.

رئیس پلیس فتا استان زنجان در پایان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و از اشتراک گذاری و ارسال هر گونه اطلاعات خصوصی در فضای مجازی خود داری نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.