کتاب «موانع حقوقی حمایت از خبرنگاران در مخاصمات مسلحانه» به قلم فرشاد نوروزپور منتشر شد.

کتاب «موانع حقوقی حمایت از خبرنگاران در مخاصمات مسلحانه» منتشر شد

کلانشهر:  این کتاب در سه فصل اصلی، از منظر حقوق بشردوستانه و رویه عملی به مسائل مربوط به حمایت حقوقی از خبرنگاران و رسانه‌ها در مناطق تحت مخاصمات مسلحانه بین‌المللی و ملی پرداخته است.

در معرفی این کتاب آمده است: «رسانه‌ها و خبرنگاران آنها از طریق پوشش خبری مخاصمات تاثیر شگرفی بر نظر افکار عمومی و دولتمردان داشته و دارند. همین مسأله موجب حساسیت برخی گروه‌های درگیر نسبت به نقش و عملکرد خبرنگاران در این زمینه شده و نیروهای متخاصم تلاش می‌کنند تا با فشار بر خبرنگاران، مانع پوشش جنایات جنگی خود شوند. بر همین مبناست که تلاش‌های بین‌المللی متعددی در قالب معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی برای حمایت از خبرنگاران صورت گرفته است اما حمایت از خبرنگارن بدون حد و مرز نیست. امروزه شاهد مصادیق فراوانی از نقض حقوق خبرنگاران در مناطق تحت مخاصمه هستیم اما باید دید چه نوع فعالیت هایی مشارکت خبرنگار در عملیات خصمانه محسوب شده و در صورت احراز این موضوع، چه عکس‌العملی در قبال آن مجاز است؟»

کتاب «موانع حقوقی حمایت از خبرنگاران در مخاصمات مسلحانه» نوشته فرشاد نوروزپور، فعال حوزه رسانه و ارتباطات و دانشجوی دکتری حقوق بین‌الملل عمومی، در 100 صفحه، با بهای ۴۵۰.۰۰۰۰ ریال، توسط انتشارات دانشگاهی «سنجش و دانش» منتشر شده است.

نظر شما:

security code