تاثیر برگزاری مسابقات رباتیک در شناسایی استعداد نوجوانان و جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: برگزاری رقابت‌های رباتیک جی کاپ در شکوفایی هوش و شناسایی استعداد نوجوانان و جوانان موثر است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مریم بخشی در حاشیه برگزاری چهارمین جشنواره ملی رباتیک در رشت، اظهار کرد: برپایی این نوع مسابقات باعث می‌شود تا نوجوانان و جوانان از نبوغ و خلاقیت‌های خود استفاده کنند که این امر در پیشرفت هوش آنان تاثیر مثبتی دارد. 

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان افزود: البته با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان برگزاری این جشنواره، هدف ما برگزاری این مسابقات به صورت بین‌المللی است تا با حضور نخبگان از سایر کشورها در عرصه رباتیک این رقابت‌ها را برگزار کنیم. 

 

وی بیان کرد: در چند سال اخیر و در عرصه رباتیک، استعدادیابی در کشور انجام شده و خوشبختانه هم اینک نوجوانان و جوانان مستعدی در این بخش وجود دارند که همواره در عرصه‌های بین المللی رشد خوبی داشته و گام‌های موثری را در پیشرفت بخش رباتیک برداشته‌ایم. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: برای چهارمین سال متوالی میزبان برگزاری مسابقات رباتیک جی کاپ کشور هستیم که میزبانی نه تنها برای نوجوانان و جوانان ما ایجاد انگیزه می‌کند بلکه باعث می‌شود تا نفرات بیشتری به دلیل شرایط میزبانی فرصت حضور در مسابقات را پیدا کنند. 

گفتنی است؛ چهارمین دوره جشنواره ملی رباتیک جی کاپ از 9 اسفندماه جاری با حضور محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و با شرکت 183 تیم از 12 استان در سه بخش جنگجوی دانش آموزی، فوتبالیست دانش‌آموزی و مسیریاب در رشت برگزار شد. 

نظر شما:

security code