مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو یکی از خوشحال‌ترین های بعد از صعود ناباورانه تیمش در نبرد نابرابر تورین بود.

دراماتیک و احساسی؛ اشکهای طارمی در تورین(عکس)
کلانشهر:  به محض سوت پایان، طارمی که با گرمکن از رختکن بازی را تعقیب می‌کرد به درون زمین دوید و اولیویرا گلزن تیمش را در آغوش گرفت و سیر اشک ریخت.

 

طارمی تا پایان نیمه اول دیدار برگشت پورتو و یوونتوس، شاخص ترین چهره تیمش در این تقابل بزرگ بود. او در دقیقه یک بازی رفت یک گل زده بود و در نیمه اول بازی برگشت هم یک پنالتی گرفته و یک بار نیز تیر دروازه حریف را لرزانده بود.

 

پنالتی که طارمی در نیمه اول بازی برگشت با زیرکی هرچه تمام تر و به سبک همیشگی خود گرفت را الیویرا به گل تبدیل کرد؛ شاید در آن لحظه خیلی از طرفداران طارمی دوست داشتند که به جای الیویرا او پشت توپ می ایستاد اما در ادامه بازی اتفاقاتی رخ داد که الیویرا به ناجی مهدی تبدیل شد.

 

همان گونه که اشاره شد، تا پایان نیمه اول بازی برگشت، طارمی شاخص ترین چهره پورتو بود اما این بازیکن با حرکتی بچه گانه در دقیقه 54 از زمین بازی اخراج شد تا پورتو ادامه این بازی سنگین را 10 نفره ادامه دهد. یوونتوس با استفاده از این فرصت طلایی، مقاومت پورتو را شکست و گل دوم را زد تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود.

 

سی دقیقه وقت های اضافه، لحظات سرشار از استرس برای مهدی طارمی و فوتبالدوستان ایرانی بود چرا که حذف پورتو می توانست عواقب بدی برای مهاجم ایرانی این تیم داشته باشد. بی شک با رقم خوردن این اتفاق، همه کارهای مثبت طارمی فراموش شده و انگشت اتهام به سوی او گرفته می شد؛ این خاصیت فوتبال است. البته خاصیت دیگر فوتبال غیرقابل پیش بینی و دراماتیک بودن آن است؛ همان اتفاقی که در وقت های اضافه رخ داد.

الیویرا در وقت های اضافه گل دوم خود و پورتو را در این دیدار وارد دروازه یووه کرد تا به نوعی کار این تیم را تمام کند. یوونتوس فرصت زیادی برای جبران نداشت و فقط توانست یک بار دیگر دروازه حریف را باز کند اما این یک گل، چاره کار شاگردان پیرلو نبود و پورتو در مجموع دو بازی با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

بعد از به صدا در آمدن سوت پایان بازی، مهدی طارمی که سر از پا نمی شناخت با هیجان هر چه تمام تر وارد زمین شده و الیویرا را در آغوش گرفت. مهدی که در حین در آغوش کشیدن الیویرا اشک می ریخت، جشن صعود دراماتیک تیمش را در شبی فراموش نشدنی برگزار کرد؛ شبی که می توانست به یکی از تلخ ترین خاطره های دوران فوتبالی اش تبدیل شود اما با درخشش الیویرا به خیر گذشت...