ناهماهنگی در تعیین رویکرد دستگاه های اجرایی نسبت به سفرهای نوروزی

علوم پزشکی گیلان از افزایش محدودیت ها خبر داد


۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۴ | کد خبر: ۱۲۲۷۰ چاپ

آبتین حیدرزاده شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران از آخرین آمار کرونا در گیلان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 297 بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

علوم پزشکی گیلان از افزایش محدودیت ها خبر داد

کلانشهر:  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: 60 نفر در 24 ساعت گذشته به این آمار افزوده شدند و 70 نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بستری هستند.

 وی با بیان اینکه این آمار در چند هفته اخیر ثابت بوده تصریح کرد: این نشانگر این است که رفتار مردم در کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری ثابت بوده است.

حیدرزاده عنوان داشت: توصیه ما به مردم این است که پروتکل‌های بهداشتی را به میزان بیشتری رعایت کنند تا این آمار کمتر شود نگرانی مردم گیلان از مسافرت‌هایی است که در دوران عید انجام می‌شود.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همین دلیل در ستاد مقابله با کرونا در استان و کشور تصمیماتی در مورد مسافرت‌ها گرفته شده و محدودیت‌هایی برای گیلان نیز تا مقدار زیادی در نظر گرفته شده است.

 حیدرزاده خاطرنشان کرد: امیدواریم این اعمال محدودیت تا پایان ایام نوروز نیز تداوم داشته باشد و از مردم می‌خواهیم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ادامه دهند.

وی افزود: آمار گیلان در حوزه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکنون حدود 60 درصد بوده و باید به بیش‌از 60 درصد برسد؛ اگر به 85 درصد دست پیدا کنیم زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان قطع می‌شود.

نظر شما:

security code