برنامه توزیع نهال رایگان در گیلان


۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۵ | کد خبر: ۱۲۲۹ چاپ
برنامه توزیع نهال رایگان در گیلان

110 هزار اصله نهال در گیلان رایگان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان امروز گفت : 70 هزار اصله نهال درختان سوزنی برگ و گلدانی و 40 هزار اصله نهال صنوبر تا نیمه دوم اسفند بصورت رایگان بین مردم توزیع می شود.
محمدرضا عبدالهی با بیان اینکه برای تولید این نهال ها 200 میلیون تومان هزینه شد افزود : تاکنون 30 هزار اصله از این نهال ها بین مردم توزیع شده است.
وی هدف از توزیع نهال های رایگان را توسعه فضای سبز و زراعت چوب در استان اعلام کرد و گفت : مردم برای دریافت این نهال ها به ادارات منابع طبیعی شهرستان ها مراجعه کنند.
معاون امورجنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود : همچنین امسال 150هزار اصله نهال صنوبر و 200 هزار اصله نهال اکالیپتوس با مشارکت صنایع استان تولید شده که از طریق دهیاری ها در حال توزیع است.
محمدرضا عبدالهی با اشاره به وجود سه نهالستان در آستانه اشرفیه، رشت و رضوانشهر گفت: امسال یک میلیون و 600 هزار اصله نهال گونه های جنگلی برای بکارگیری در طرح جنگل کاری تولید شد.
وی افزود : برای تولید نهال از محل طرح صیانت یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده بود که 650 میلیون تومان آن تاکنون اختصاص یافته است.
گیلان 564 هزار هکتار جنگل دارد.

نظر شما:

security code