مدیرکل راه آهن شمال ۲ خبر داد

راه اندازی واگن حمل خودرو در مسیر رشت - مشهد از اول فروردین


۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۶:۵۱ | کد خبر: ۱۲۳۸۱ چاپ

مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: از اول فروردین سال ۱۴۰۰ واگن حمل خودرو در مسیر رشت - مشهد و بالعکس به صورت یک روز در میان راه‌اندازی می شود.

راه اندازی واگن حمل خودرو در مسیر رشت - مشهد از اول فروردین
کلانشهر: غلامحسین ولدی در گفت وگو با ایسنا، درخصوص اقدامات اداره کل راه آهن شمال ۲ در ایام نوروز، اظهار کرد: در راستای ارائه خدمات بیشتر و رفاه حال شهروندان برای متقاضیان سفر با قطار، از اول فروردین سال ۱۴۰۰ واگن حمل خودرو در مسیر رشت - مشهد و بالعکس به صورت یک روز در میان راه‌اندازی می شود.

وی افزود: با افزوده شدن این واگن به سازمان قطار رشت - مشهد ظرفیت جابجایی ۱۰ خودرو در مسیر رشت - مشهد و بالعکس در هر سیر به صورت یک روز در میان، میسر شده است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه اضافه کردن واگن حمل خودرو به قطار برای افرادی که در مقصد نیاز به خودروی شخصی دارند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر و ایمن‌تر است، گفت: در صورت استقبال هموطنان از واگن حمل خودرو در مسیر مذکور، احتمال افزایش خدمات و قرارگیری این واگن به صورت همه روزه وجود دارد و در صورت عدم استقبال حذف واگن‌های حمل خودرو دور از انتظار نیست.

ولدی تصریح کرد: روزانه یک رام قطار پنج ستاره و یک رام قطار چهار ستاره در مسیر رشت به تهران و مشهد و برعکس تردد می کند.

وی یادآور شد: علاوه بر قطارهای پنج ستاره زندگی، چهار ستاره سپهر و چهار ستاره سیمرغ، قطار پنج ستاره فدک نیز به ناوگان مسافری راه آهن شمال ۲ اضافه شد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ اظهار کرد: هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه خرید بلیت قطار و واگن‌های حمل خودرو می‌توانند علاوه بر مراجعه به آژانس های خدمات مسافرتی، سایت راه آهن و سایت شرکت رجا با سامانه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مشتری شرکت حمل و نقل ریلی رجا از طریق تلفن ۱۵۳۹ تماس حاصل کنند.

وی تاکید کرد: کلیه پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا از جمله فاصله گذاری اجتماعی در قطار و فروش ۵۰ درصدی ظرفیت قطارها رعایت می شود.

نظر شما:

security code