تولید موشن گرافیک و انیمیشن با موضوع پسماند در گیلان

سرپرست واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری گیلان گفت:  35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن با موضوع پسماند توسط حوزه هنری استان تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمد پورجعفری در جمع خبرنگاران گفت: یکی از آسیب‌های جوامع امروزی معضل پسماند است که از جنبه‌های مختلف، محیط زیست و بهداشت ما را درگیر خود کرده است. پرداختن به این معضل و نشان دادن راهکار مناسب به مردم و مسئولان برای داشتن شهر و کشوری عاری از آلودگی‌ها وظیفه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی مرتبط است.

وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم تا حدودی از معضل پسماند رهایی پیدا کنیم باید همه مردم و مسئولان پای کار بیایند و برای تحقق این امر نیاز به عزم استانی جدی داریم.

 

پورجعفری با بیان اینکه مدیران دستگاه‌ها بهتر است در این حرکت انسانی پیشگام باشند، ادامه داد: آلودگی محیط زیست نه تنها سلامت جامعه را تهدید می کند بلکه به تدریج بر بخش های مختلف استان از جمله بخش های گردشگری، اقتصادی و ... صدمات جبران ناپذیری وارد می کند. 

وی اضافه کرد: به دلیل فقدان قانون و مقررات مناسب و یا خلاء‌های قانونی برای آسیب‌زنندگان به محیط زیست متناسب با اعمالشان مجازات لازم پیش بینی نشده است تا جایی که این مورد دست بسیاری از متخلفان را برای ادامه اعمال خلافشان باز می‌گذارد.

سرپرست واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری گیلان خاطرنشان کرد: در این بخش نمایندگان مجلس شورای اسلامی که وظیفه اصلی آنان قانون گذاری است باید بیش از پیش به این امر مهم بپردازند و با تصویب قوانین سفت و سخت راه را بر متخلفان زیست محیطی ببندند.

وی با اشاره به رونمایی 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن با موضوع پسماند گفت: 20 قسمت موشن گرافیک به منظور ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند توسط حوزه هنری استان تولید شده که نوروز 98 از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد.

 

 

نظر شما:

security code