رشت مشکلات زیست محیطی زیادی دارد


۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۰ | کد خبر: ۱۲۵۶ چاپ
رشت مشکلات زیست محیطی زیادی دارد

رییس شورای شهر رشت گفت: رشت مشکلات زیادی اعم از زیست محیطی، ترافیکی و توسعه‌ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، امیرحسین علوی در هشتاد و سومین جلسه شورای شهر رشت گفت: در استقبال از سفر رییس جمهور، پیگیر مطالبات رشت از رئیس جمهور خواهیم شد.

وی از نمایندگان مردم در پارلمان محلی خواست تا در مراسم سفر رئیس جمهور به گیلان شرکت کرده و ضمن بیان انتقادها، پیگیر رفع مشکلات رشت باشند.

 

علوی ادامه داد: رشت مشکلات زیادی اعم از زیست محیطی، ترافیکی و توسعه‌ای دارد. رودخانه‌های رشت و مرکز دپوی زباله سراوان نیازمند توجه جدی است و امیدوارم این سفر ثمره خیری داشته باشد و مشکلات را حل کنیم.

رییس شورای شهر رشت ادامه داد: استان‌های دیگر زباله سوزشان را تامین اعتبار کرده‌اند و گیلان هنوز کمبود اعتبار برای راه اندازی زباله سوز دارد.

اعتراض شورا در انتقال آب دریای کاسپین به فلات مرکزی

علوی خاطرنشان کرد: مجموعه شورا به عنوان نماینده مردم اعتراض و انتقاد خود را به انتقال آب دریای کاسپین به فلات مرکزی بیان می‌کند و در صورت لزوم، پیگیری های حقوقی برای جلوگیری از این موضوع انجام خواهد شد‌.

وی در خصوص بررسی بودجه  سال ۹۸ رشت اضافه کرد: در کمیسیون تلفیق در مورد کدهای بودجه جمع بندی شد و همه اعضا تاکید دارند که اگر رشت بخواهد با شتاب روند توسعه را پیش بگیرد، این کف بودجه است و این شهردار رشت است که باید تلاش کند به کمک مجموعه مدیریت شهری، بودجه را محقق کرده و اتفاقات خوبی رقم بزند.

علوی در حوزه هزینه های جاری هم گفت: بررسی کدهای هزینه‌ای نشان می دهد، رشد بی رویه در سنوات گذشته زیاد داشتیم و امروز با یک رویکرد منطقی هزینه ها کاهش یافت و به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر رشت افزود: امروز خبر خوشی برای پرسنل حجمی داریم، شورا در کمیسیون تلفیق مصوب کرد که برای نخستین بار هزینه بیمه تکمیلی این کارکنان همانند پرسنل رسمی ۵۰ درصد را شهرداری پرداخت کند تا این عزیزان از سال بعد، در هزینه های درمان دچار مشکل نشوند.

برای احقاق حق پرسنل شرکتی ضوابط قانونی تعریف شود

علوی با اشاره به بررسی طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی از سوی شورای شهر بیان کرد: از دستگاه های نظارتی انتظار کمک و همراهی داریم تا برای احقاق حق پرسنل شرکتی ضوابط قانونی تعریف کنند تا وضعیت نیروها تغییر کند. 

وی افزود: شاید نظارت شهرداری بر عملکرد شرکت های پیمانکار ضعیف باشد اما سازمان بازرسی کمک کنند با حذف واسطه ها کارکنان به حق خود برسند و بتوانیم با یک راهکاری ایشان را تبدیل وضعیت کنیم و امیدوارم بتوانیم در سال ۹۸ این بخش اجرایی شود.

رئیس شورا، با اشاره به روز درختکاری افزود: اگرچه ۲۰ روز است، شهرداری در حوزه فضای سبز اقدام های خوبی می کند، انتظار می رود همچون سال های گذشته مردم با مدیریت شهری در درختکاری همکاری کنند.

علوی در بخشی از سخنان خود، پیرامون ساماندهی وضعیت صدور پروانه زمین های نسقی سخن گفت و افزود: هفته آینده جلسه ای با حضور مدیریت سازمان نظام مهندسی، معاونت شهرسازی و شورای شهر خواهیم داشت تا ساماندهی برای صدور پروانه برای املاک نسقی داشته باشیم.

ساخت و ساز در زمین های نسقی منشا فاجعه در آینده رشت

علوی ادامه داد: اتفاقاتی که امروز در حوزه ساخت و ساز زمین های نسقی می افتد، شاید در آینده منشا فاجعه شود. شیوه‌های سلبی جوابگو نیست و باید مدیریت شود. 

وی همچنین اعلام کرد: امروز با تصویب لایحه ضوابط عوارض تشویقی، مودیان می‌توانند در پایان سال با مراجعه کوتاه مدت از این ضوابط بهره‌مند شوند.