نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:

مردم بابت وعده های غیرواقعی دولت نگران هستند


۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۱۲۶ چاپ
مردم بابت وعده های غیرواقعی دولت نگران هستند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم بابت وعده‌های غیرواقعی دولت نگران هستند گفت: ما این نگرانی‌ها را گوش مسئولان رساندیم تا توجهشان به مردم بیشتر شود و برای رفاه حال این مردم بیشتر تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری فارس، جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه تحریم‌ها روی اقتصاد کشور اثرگذار بوده اظهار کرد: دولت باید تلاش کند که تحریم‌ها باعث افزایش کالاهای موردنیاز مردم نشود.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال 98 حقوق کارمندان 20 درصد افزایش پیدا می‌کند افزود: قیمت نفت در این لایحه 54 دلار پیش‌بینی‌شده که سهم دولت از این درآمد حدود 16 میلیارد دلار می‌باشد و در سال آینده 142 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی توزیع خواهد شد که در کنار این مسئله یارانه غیر نقدی و غیرمستقیم نیز لحاظ شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال 98 توجه بیشتری به دستگاه‌های کمک‌رسان به مردم شهر شده است گفت: در آمار اعلام‌شده توسط دولت، استخراج نفت در روزبه یک‌میلیون بشکه می‌رسد و قیمت آن نیز 55 دلار است و برای سال آینده 433 میلیارد تومان منابع عمومی از محل‌های مختلف مانند مالیات، حقوق گمرکی و سایر موارد است که در آن‌ها موارد غیر درآمدها نیز لحاظ شده است.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه باید ثبات در بازار حکم‌فرما شود بیان کرد: رتبه‌بندی نظام شبکه، از نیازهای اساسی جامعه است و برای اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه مردم بابت وعده‌های غیرواقعی دولت نگران هستند گفت: ما این نگرانی‌ها را گوش مسئولان رساندیم تا توجهشان به مردم بیشتر شود و برای رفاه حال این مردم بیشتر تلاش کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای فرهنگیان باید تسهیلاتی بیشتری فراهم شود افزود: جمعیت گیلان به‌شدت در حال افزایش است که این‌یک موضوعی مهم است زیرا اکنون جمعیت گیلان به دو میلیون 550 هزار نفر رسیده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه باید از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ییلاق‌های گیلان جلوگیری شود خاطرنشان کرد: این ساخت‌وسازها یکی از دلایل وقوع سیل است و وقوع سیلاب علاوه به شهر و روستاها به تالاب نیز آسیب می‌زند.

وی با اشاره به اینکه برف‌های شدید در رشت به زیرساخت‌های استان آسیب‌زده تصریح کرد: در جلسه‌ای که اخیراً با مدیران مجموعه برق استان داشتیم مصوب شد که تقویت شبکه برق استان در اولویت کارهایشان باشد و دستگاه‌های عملیاتی باید به این مصوبات عمل کنند تا مشکلات مردم برطرف شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارهای احداث بیمارستان هزار تختخوابی در شهر رشت در حال انجام است گفت: در موضوع حل مشکل شیرابه‌های زباله در سراوان ضعف‌های مدیریتی در استان وجود دارد زیرا برای ایجاد تصفیه‌خانه شیرابه‌ها به یک شرکتی هزار میلیارد تومان پول پرداخت شد و سپس بعد از چند سال زمین در اختیارش قرارگرفته است و این‌یک ضعف بزرگ است و ما نیز در زمینه ساماندهی زباله‌ها بودجه مشخصی نزدیک به یک هزار میلیارد تومان مصوب کردیم.