معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد

اجرای «نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی» از سال جاری


۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۸:۵۸ | کد خبر: ۱۲۶۴۳ چاپ

معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی توسط این معاونت و اجرای آن از سال ۱۴۰۰ خبر داد.

اجرای «نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی» از سال جاری
کلانشهر: ضمن بیان این مطلب گفت: اخلاق یادگیری الکترونیکی یکی از مهمترین مباحثی است که بر روی آن بسیار تاکید شده است و با استفاده از آن می‌توانیم بسیاری از مباحث آموزش الکترونیکی را به فرصت تبدیل کنیم. در واقع آموزش همواره در طول تاریخ بشر منشأ تحولات و پیشرفت بوده است به همین جهت توسعه علوم فناوری باعث ایجاد تحولات شده و خود آموزش که منشأ تحولات است باعث اعتلای نسل بشر شده است.

وی به مزایای آموزش مجازی اشاره کرد افزود: ما از زمان شیوع کرونا مزایایی استفاده از فناوری در امر آموزش را لمس کردیم و این مزایا در کل دنیا آشکار شد، استفاده از فناوری در آموزش موجب انعطاف پذیری می‌شود موجب غلبه بر زمان شده و فرصت تحصیل را به کارمندان و افرادی که در خانه هستند می‌دهد.

خاکی‌صدیق افزود:البته آموزش مجازی در زمینه رسالت خود که شکوفایی علم و دانش است با چالش‌هایی نیز مواجه است که باید به آن توجه شود در آموزش سنتی به بحث اخلاق در آموزش توجه شده که بیشتر متناسب با اخلاق آموزش سنتی و چهره به چهره است.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: اخلاق در آموزش الکترونیکی چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته و در این کشورها نهضت فرهنگ اخلاقی به راه افتاده است.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا از اسفند ۹۸ و برجسته شدن آموزش مجازی، معاونت آموزش وزارت علوم با شناسایی خلاءها در زمینه اخلاق آموزش الکترونیکی اقدام به تدوین «نظامنامه اخلاق آموزش» کرد، این نظامنامه ۱۰ مؤلفه دارد که از سال جاری اجرایی شود.