اهتمام جدی دولت برای عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اهتمام جدی دولت بر عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان، گفت: برای آبادانی و توسعه هر چه بیشتر استان گیلان علاوه بر اجرای طرح‌های استانی و ملی، رقم بسیار مناسبی در بودجه گنجانده شده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، دکتر محمود واعظی در آستانه سفر استانی رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان گیلان، عصر امروز در فرودگاه رشت و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: استان گیلان برای دولت در ابعاد مختلف حائز اهمیت است، لذا وعده‌هایی که رئیس جمهور در جریان سفر 3 سال پیش به این استان و مردم مطرح کرده بودند با پیگیری‌های انجام شده، تقریبا همه این وعده‌ها با پیشرفت خوبی همراه بوده است. 

رئیس دفتر رئیس جمهور، اتمام پروژه اتصال خط آهن سراسری به رشت را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های انجام شده در استان دانست و گفت: رسیدن خط آهن سراسری به رشت اقدام بسیار بزرگی بوده که با همت دولت و مسئولین استانی انجام شده است. 

 

واعظی خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که در جریان این 3 سال وعده داده شده بود، به بهره‌برداری رسیده و در خدمت مردم قرار گرفته است و بنای دولت بر این بوده که پروژه‌ها در صورت تکمیل و نهایی شدن بلافاصله افتتاح شوند و چنین نبوده که مردم برای افتتاح این پروژه‌ها منتظر حضور رئیس جمهور بمانند. 

وی تصریح کرد: طی 2 الی 3 ماه گذشته جلسات متعددی با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشتیم که در آن مطالبات مردم شهرهای مختلف استان گیلان مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفته است و لذا پروژه‌هایی که قرار است در آینده در سطح استان به بهره‌برداری برسد، همه بخش‌ها را شامل می‌شود. 

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اهمیت رسیدن خط آهن سراسری به رشت، اظهار کرد: این خط آهن با توجه به ظرفیتی که در اتصال به همسایگان شمالی کشورمان وجود دارد، می‌تواند بعد بین‌المللی داشته باشد. ضمن اینکه در جریان این سفر اقدام بزرگ دیگری انجام خواهد شد و آن کلنگ‌زنی خط آهن رشت – آستارا است. 

وی خاطرنشان کرد: در جریان این سفر همچنین برای اتمام باقیمانده اتوبان تهران – رشت، بودجه خوبی گذاشته شده است و فردا کلنگ آغاز عملیات این پروژه نیز زده خواهد شد. 

واعظی همچنین با اشاره به جاذبه‌های گردشگری استان گیلان، گفت: سیاست دولت سرمایه‌گذاری مطلوب بر روی جاذبه‌های گردشگری استان گیلان است.