بیماران خاص واکسن کرونا دریافت می کنند


۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۴۰ | کد خبر: ۱۲۶۹۸ چاپ

رییس اداره بیماری‌های خاص و مددکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی‌ایران گفت:بیماران دیالیز خونی، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، ام اس، MPS، CF، SMA، اتیسم،پیوند اعضا و مبتلایان سرطان،بیماران نقص سیستم ایمنی بدن گروه‌های پرخطر شناخته شده وبه‌صورت مرحله‌ای واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

بیماران خاص واکسن کرونا دریافت می کنند

کلانشهر: زهرا اصغری افزود: با همکاری معاونت های درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران واکسیناسیون کرونا بیماران خاص از روز چهارشنبه یازدهم فروردین ۱۴۰۰ با تلقیح واکسن به بیماران اتیسم در بیمارستان آتیه آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه دوم آوریل (مصادف با سیزدهم فروردین) روز جهانی آگاهی از اتیسم است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران اولین دانشگاهی است در کشور که تزریق واکسن بیماران اوتیسمی را انجام می دهد و اعلام آمادگی کرده ایم واکسیناسیون تمامی مبتلایان اتیسم بالای ۱۸ سال استان تهران را انجام دهیم.

 

اصغری با بیان اینکه انجمن اتیسم ارتباط خوبی با دانشگاه علوم پزشکی ایران دارد، خاطر نشان کرد: به دلیل شلوغی مراکز دولتی و وضعیت متفاوت بیماران اوتیسم، انتخاب محل تزریق واکسن به انجمن اتیسم محول و بیمارستان آتیه نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود برای این موضوع پیشقدم شد.

 

رییس اداره بیماریهای خاص و مددکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بیماران دیالیز خونی، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، ام اس، MPS، CF، SMA، اتیسم، پیوند اعضا و مبتلایان به سرطان، بیماران به نقص سیستم ایمنی بدن (PID) به عنوان گروه های پرخطر شناخته شده و بصورت مرحله ای واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

 

براساس این گزارش، بیماران خاص و صعب العلاج از جمله گروه های در معرض خطر ابتلا به بیماری COVID-۱۹ هستند. وجود بیماری زمینه ای از یک سو باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن این افراد می شود و از سوی دیگر به دلیل مراجعات مکرر این بیماران به مراکز درمانی برای دریافت خدمت، خطر مواجهه آنان با ویروس کرونا در مقایسه با افراد سالم جامعه بیشتر است.

 

بر همین اساس، مبتلایان به بیماری های خاص و صعب العلاج، از گروه های اولویت دار در دریافت واکسن هستند و تلاش وزارت بهداشت انجام واکسیناسیون برای تمامی مبتلایان به بیماری های خاص و صعب العلاج در ماه های ابتدایی سال جدید است.

نظر شما:

security code