2هزار اصله نهال در رشت کاشته شد


۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۰:۳۸ | کد خبر: ۱۲۷۱ چاپ
2هزار اصله نهال در رشت کاشته شد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت گفت: تاکنون بالغ بر دو هزار اصله نهال، کاشته و تا پایان سال نیز بالغ برهشت هزار اصله نهال غرس خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محجوب گفت: در راستای ادامه طرح ساماندهی درختکاری شهری، به طرح کاشت نهال در سطح خیابانها و پارکهای شهری با کاشت گونه‌های بومی و سازگار با اقلیم شهر رشت نظیر ون بومی، افرا، ژینکو، نارنج، آزاد، بلوط و ... پرداخته است و تاکنون بالغ بر دو هزار اصله نهال، کاشته و تا پایان سال نیز بالغ بر هشت هزار اصله نهال در سطح خیابانها نظیر (سعدی، معلم، مدرس، شهدا و ...) و پارک های شهری (نظیر پارک آلمانیها، مسکن مهر قطعه ۱۴۲ و... ) غرس خواهد شد.

وی درخصوص برنامه های ویژه ی روز درختکاری افزود: امروز مراسم کاشت نهال با حضور و مشارکت مسئولین و مدیران استانی، تشکل های مردم نهاد، مدارس، مهدهای کودک و شهروندان با اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در جهت اشاعه فرهنگ درختکاری و کاشت ۱۵۰ اصله نهال آزاد در پارک شهر رشت برگزار خواهد شد.

 

محجوب همچنین به توزیع رایگان نهال به تعداد چهل هزار اصله از انواع نهال‌های مثمر و غیر مثمر بین شهروندان در پارکهای توحید، پارک شهر، پارک کشاورز، پارک دانشجو و پارک معراج واقع در قطعه ۸۲ مسکن مهر  از دیگر برنامه های امروز است.

محجوب با اشاره به مکان های پیش بینی شده جهت کاشت نهال در هفته درختکاری گفت: تعداد ۳۰۰ اصله نهال در پارک مسکن مهر قطعه ۱۴۲، ۵۰ اصله نهال در پارک بهاران واقع در بلوار شهید انصاری، ۱۰۰ اصله نهال در پارک رازی (پشت بیمارستان رازی)، ۱۵ اصله نهال در دبیرستان میرزا کوچک خان ۲، ۵۰ اصله نهال در پارک شهرک فومن شیمی و ۴۰ اصله نهال در پارک پردیسان طبق زمانبندی انجام گرفته شده کاشته خواهند شد.

 

نظر شما:

security code