مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان:

افزایش ارتباطات اقتصادی و ریلی ایران و آذربایجان


۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۶ | کد خبر: ۱۲۷۳ چاپ
افزایش ارتباطات اقتصادی و ریلی ایران و آذربایجان

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان از افزایش ارتباطات اقتصادی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، جاوید قربان اف که جهت شرکت در مراسم افتتاح خط آهن قزوین – رشت از مرز زمینی آستارا وارد کشور شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم که این خط ریلی برای هر دو کشور سرشار از خیر و برکت باشد.

وی با بیان اینکه هر دو کشور برای توسعه کریدور شمال – جنوب تلاش کردند، ادامه داد: هیچ کسی باور نداشت که ظرف یکسال از بارانداز ریلی آستارا 270 هزار تن کالا به اقصی نقاط جهان جابجا شود.

 

وی با تأکید بر اینکه در دو ماه گذشته شاهد افزایش قابل توجه جابجایی کالا از حوزه ریلی آستارا – آستارا بودیم، افزود: این افزایش ناشی از ارتباطات خوب اقتصادی و توجه ویژه دولت های دو کشور در این حوزه است.

قربان اف، ضمن تأکید بر تلاش های روسای جمهور دو کشور بر توسعه اقتصادی، خاطرنشان کرد: منافع بسیاری در ارتباط ریلی در راستای تأمین رفاه حال مردم دو کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: هر دو کشور در زمینه ریلی اهداف مشترکی دارند و بهره برداری از قطعه قزوین – رشت آن را تقویت می کند.

مدیرعامل راه آهن آذربایجان در بخش پایانی سخنان خود در خصوص سرمایه گذاری دولت آذربایجان در قطعه رشت – آستارا، توضیح داد: در همین راستا، وزیر اقتصاد آذربایجان در تهران است و با مسئولان ایرانی در حال مذاکره است.

وی اضافه کرد: این مهم با همکاری و اتفاق نظر دو کشور حل می شود و روسای جمهور دو کشور هم بر همکاری در این قطعه تأکید دارند.