ظرفیت دانش آموخته IT گیلان مناسب است


۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۵ | کد خبر: ۱۳۱۰ چاپ
ظرفیت دانش آموخته IT گیلان مناسب است

رئیس مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان گفت: ظرفیت های دانش آموخته IT در گیلان بسیار مناسب است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، روهام قلیچی با بیان اینکه مرکزآموزش بازرگانی استان گیلان، در راستای توسعه و گسترش فعالیتهای خود، در رشته های مختلف تحصیلی نیروهای متخصص جذب می‌کند،گفت: دانشگاه‌ها در ارائه مباحث نظری اقدامات شایانی کرده‌اند ولی آنچه خارج از این مباحث در بکارگیری آن در جامعه مورد نیاز است باید توسط سایر نهادها آموخته و تکمیل شود.

وی با بیان ظرفیت های خالی آموزش های کاربردی و عملی در استان، اضافه کرد: این مرکز به عنوان تنها مرکزآموزش های تخصصی کسب و کار و بازرگانی در استان که وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت است در جهت نیل به اهداف کلان خود به نیروی انسانی ماهر در زمینه IT و کار در فضای مجازی نیاز دارد.

 

قلیچی با اشاره به اینکه ظرفیت های دانش آموخته IT در گیلان بسیار مناسب است، تاکید کرد: ما برای استفاده از این پتانسیل های بالقوه برنامه و خدمات تعریف کرده‌ایم و چنانچه افراد در رشته‌های مورد نظر، مشارکت لازم را داشته باشند، قطعاً نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، پذیرش افراد در IT در اولویت بوده ولی اشتغال فارغ التحصیلان رشته های دیگر نیز با گسترش نمایندگی مرکز آموزش بازرگانی در سایر شهرستانهای گیلان در دستور کار آتی این مرکز قرار گرفته است.