دوری از اقدامات خطر آفرین در چهارشنبه آخر سال

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت از مقابله با خطرات احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه خانواده‌ها هشدارهای ایمنی چهارشنبه آخر سال را جدی بگیرند، گفت: انتظار داریم خانواده ها در کنار احترام گذاشتن به آداب و سنن قدیمی نسبت به حفظ سلامت و ایمنی خود و دیگر شهروندان نیز توجه داشته و با دوری جستن از اقدامات خطر آفرین در چهارشنبه آخر سال به استقبال بهار ۹۸ برویم.

وی  با اشاره به اینکه باید از زحمات پرستاران بیمارستان سوانح سوختگی ولایت رشت تقدیر شود، افزود: اعضای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به منظور تقدیر از زحمات بی دریغ پرستاران این بیمارستان در چهارشنبه هفته جاری در آن مکان حضور یافته و با اهدای شاخه ای گل از زحمات آنان قدردانی می کنند.

 

شیرزاد با بیان اینکه به جای پخش تصاویر مدیران از تلویزیون های شهری رشت به پخش پیام های هشدار دهنده پیرامون خطرات احتمالی چهارشنبه سوری توجه شود، تصریح کرد: تمامی شهروندان نسبت به اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری شناخت دارند و تاکید می کنم به جای پخش مداوم تصاویر مدیران شهری از تلویزیونهای شهری سطح رشت، باید نسبت به پخش فیلم های آموزشی و پیام های هشدار دهنده پیرامون مخاطرات چهارشنبه آخر سال و همچنین اقدامات عمرانی شهرداری رشت در نقاط مختلف شهر اقدام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به تشکیل کمپینگ (نه به چهارشنبه سوری خطرناک) اشاره کرد و گفت: با پیوستن به کمپینگ( نه به چهارشنبه سوری خطرناک) و توجه به مباحث آموزشی در این ایام به سازمان آتش نشانی در پیشگیری از بروز حوادث چهارشنبه آخر سال کمک کنیم.

شیرزاد با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت پیرامون بررسی طرح استقبال از بهار ۹۸ بیان کرد: رفع چاله و چوله ها و انجام آسفالت جزو وظایف ذاتی شهرداری رشت بوده و خوشبختانه با پیگیری های مداوم مدیر عامل سازمان عمران شهرداری رشت قیر لازم به منظور اجرای آسفالت در شهر اختصاص پیدا کرده و شاهد توزیع مناسب قیر توسط این سازمان در شهرداری های مناطق شهر هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال زمان کوتاهی باقی مانده است تصریح کرد: تا پایان سال فرصت چندانی باقی نمانده و به منظور سرعت بخشیدن به اجرای آسفالت در نقاط مختلف رشت و بهبود محیط شهری پیشنهاد تشکیل کمیته آسفالت و بهبود محیط شهری به منظور استقبال بهتر از نوروز ۹۸ را مطرح کرده و یقین می دانم با عزم جدی مدیران شهرداری رشت در این حوزه به نحو شایسته ای به استقبال این ایام می‌رویم.

شیرزاد با تاکید بر رفع مشکل کنده کاری های انجام شده در سطح رشت توسط دستگاه هایی از جمله آب و فاضلاب و غیره بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و ورود گردشگران نوروزی انتظار داریم دستگاه هایی از جمله آب و فاضلاب و غیره که به منظور اجرای پروژه های عمرانی خود در برخی از نقاط شهر اقدام به کنده کاری کرده اند در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل کنده کاریها اقدام کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به کمبود نیرو در نواحی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: این مبحث باید بررسی و از ظرفیت پرسنل شهرداری رشت در این باره استفاده شود.

وی با بیان اینکه مشکل عدم پرداخت حقوق گروه موزیک شهرداری رشت پیگیری شده است افزود: پیگیری های لازم در این باره انجام شده و امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

شیرزاد با اشاره به تحویل کیسه های پارچه ای مخصوص زباله به طور نمادین در ابتدای سال تصریح کرد: حذف پلاستیک باید در جامعه نهادینه شود و در این راستا با توزیع کیسه های پارچه ای مختص جمع آوری زباله باید فرهنگ سازی لازم انجام و با این اقدام از تحمیل هزینه مضاعف به خانواده ها و همچنین آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.

وی به نصب مخازن ‌دو رنگ تفکیک زباله در نقاط مختلف رشت اشاره کرد و گفت: این مهم باید پیش از اتمام سال در رشت اجرایی شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به توزیع کیسه های پارچه ای برای خرید نان در راستای حذف پلاستیک از نانوایی های رشت اشاره کرد و گفت: استفاده از پلاستیک در نانوایی ها منع شده و باید با توزیع کیسه های پارچه ای در نانوایی ها شهروندان را به استفاده از آن ترغیب کنیم.

شیرزاد با تاکید مجدد پیرامون توجه بیشتر خانواده ها نسبت به فرزندانشان در روزهای منتهی به چهارشنبه آخرسال افزود: یقینا با توجه به مباحث ایمنی می توانیم خانواده هایمان را از بروز حوادث تلخ در چهارشنبه سوری در امان نگه داریم.

وی با تاکید به ایجاد فرش گل در مکان هایی از جمله پیاده راه فرهنگی رشت در ایام نوروز گفت: چنین اقداماتی موجب ایجاد نشاط شهروندی و جذب گردشگر می شود.

نظر شما:

security code