رئیس پلیس راهور گیلان از افتتاح اولین چهارراه هوشمند ترافیکی شهر رشت در چهارراه پرستار خبر داد و گفت: این سامانه کارکرد پیشرفته ترافیکی دارد به نحوی که زمان انتظار پشت چراغ بر اساس حجم خودروهای موجود در چهارراه تنظیم می‌گردد.

افتتاح اولین چهارراه هوشمند ترافیکی شهر رشت
کلانشهر: سرهنگ امیر طالبی در گفت‌وگو با ایسنا از افتتاح اولین چهارراه هوشمند ترافیکی شهر رشت خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان، چهارراه پرستار رشت به سیستم هوشمند چراغ راهنمایی و رانندگی تجهیز شد، این سامانه کارکرد پیشرفته ترافیکی دارد به نحوی که زمان انتظار پشت چراغ بر اساس حجم خودروهای موجود در چهارراه تنظیم می‌گردد و در مدیریت زمان، کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا بسیار موثر است.

رئیس پلیس راهور گیلان افزود: با اقدامات انجام شده، زیرساخت لازم برای بهره‌برداری از دوربین‌های ثبت تخلف و پایش ترافیک در شهر رشت جهت پوشش معابر و کنترل تخلفات این کلانشهر آماده بهره‌برداری است، قطعا با افتتاح هر چه سریع‌تر این تجهیزات هوشمند، شاهد تحول بسیار مثبت و اساسی در مدیریت ترافیک شهر رشت خواهیم بود.

وی گفت: این اقدام شهرداری رشت الگوی مناسبی برای هوشمندسازی و استفاده از دوربین و تجهیزات الکترونیکی برای مدیریت ترافیک در سایر شهرهای پرجمعیت و گردشگرپذیر استان گیلان است.