ادامه دام گذاری ها برای پرندگان مهاجر در روستاهای گیلان

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: شکارچیان با دانه‌پاشی و ممنوعیت در تردد باعث ایجاد فضای امن باعث جذب پرندگان می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، امیری گفت: عملیات گسترده‌ای برای جمع‌آوری دام‌های هوایی شکار پرندگان و قرق‌شکنی در بخش رودبنه لاهیجان به اجرا در آمد.

وی افزود: در این عملیات که با همکاری یگان اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و ادارات رودسر، املش، لنگرود، سیاهکل و بوجاق و با دستور مستقیم قاضی حوزه قضایی رودبنه و همراهی پاسگاه انتظامی پاسداران رودبنه صورت گرفت، در روستاهای کورنده،ناصرکیاده پایین و بارکوسرا قرق‌شکنی انجام شد.

امیری خاطرنشان‌ کرد: معمولا در فصل شکار برخی از روستاها شکارچیان با دانه‌پاشی و ممنوعیت در تردد باعث ایجاد فضای امن باعث جذب پرندگان می‌شوند و بعد از آن با دام‌گذاری به شکار پرندگان می‌پردازند که در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست به منظور برهم‌زدن این قرق‌ها عملیات قرق‌شکنی را در دستور کار خود قرار داده و در منطقه اجرا کرده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان تصریح‌ کرد: علاوه بر این در کنار قرق‌شکنی اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان در این عملیات در روستاهای دهبنه، سراجار، ناصرکیاده بالا همراهی پرسنل محیط زیست شرکت‌کننده در این مراسم که حدود 40 نفر بودند به جمع‌آوری دامهای هوایی و تخریب کومه‌های شکار پرداختند.

وی ادامه داد:در ادامه تله‌های شکار پرندگان شکاری را از روی درختان حاشیه تالاب امیرکلایه جمع‌آوری شد