وزیر علوم:

شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه هاست


۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۱۴ | کد خبر: ۱۳۵۶ چاپ
شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه هاست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه ها محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، منصور غلامی در حاشیه مراسم افتتاح اتصال دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه گیلان یکی از دانشگاه های مهم کشور است، اظهار کرد: اتصال این دانشگاه به شبکه علمی کشور یکی از اقدامات مهم و ضروری است.

وی اهمیت فناوری های پیوسته و یک نواخت جهت ارتقاء دانشگاه ها در کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: مرکز اتصال داده های دانشگاه گیلان علاوه بر تامین شبکه اینترنتی برای دانشگاه و پایگاه علمی زمینه مناسب جهت استفاده دانشگاه از منابع علمی سایر مراکز و دانشگاه های دیگر کشور است.

غلامی با بیان اینکه اکثر دانشگاه های بزرگ به شبکه علمی وصل می شوند افزود: زیرساخت و مرکزیت شبکه علمی کشور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شبکه علمی از واحدهای پراکنده منبع اطلاعات جلوگیری می کند یادآور شد: صرفه جویی در هزینه ها، تامین منابع و دسترسی به استفاده از منابع در سطح وسیع تر از مزایای شبکه علمی است.

وی در پایان با بیان اینکه این طرح به هم افزایی طرح علمی کشور کمک می کند، خاطرنشان کرد: شبکه علمی به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه ها محسوب می شود.