طی سه روز گذشته در بانه اتفاق افتاد؛

1 کشته و 30 مسموم بر اثر مصرف مشروبات الکلی


۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۹ | کد خبر: ۱۳۵۹ چاپ
1 کشته و 30 مسموم بر اثر مصرف مشروبات الکلی

از سه روز قبل مشروبات الکلی تقلبی در بانه جان مردم را به خطر انداخته و روزانه چندین نفر را روانه بیمارستان می‌کند، در این آمار فوت یک نفر نیز گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل ازایسنا، طی گفت و گوهای مکرر با فرماندار و رئیس مرکز بهداشت بانه، و بر اساس آخرین آمار منتشر شده، از سه روز گذشته تا کنون 31 نفر از شهروندان بانه‌ای به بیمارستان صلاح الدین ایوبی این شهر مراجعه کرده‌اند که دچار مسمومیت شدید بر اثر استفاده از مشروبات الکلی تقلبی یا به عبارتی دست ساز شده‌اند. 

علاوه بر اینکه استفاده از مشروبات الکلی خود مضرات جانی و روحی فراوانی دارد، این بار تقلبی بودن این مواد الکلی، روزانه جان چندین نفر را در نقاط مختلف گرفته و یا آنها روانه بیمارستان می‌کند. 

 

آرش رشیدی، رییس مرکز بهداشت بانه گفت: متاسفانه یک نفر از 31 نفر مسموم فوت شده، شش نفر دیالیز شده‌اند، یک نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و پنج نفر در بخش‌های دیگر بستری هستند و 18 نفر ترخیص شده‌اند.

 وی افزود: همانطور که شاهد هستیم مشروبات الکلی در کمین است و هر روز، آمار مسمومیت‌ها و قربانی‌ها افزایش می‌یابد،  لذا از مردم عزیز خواهشمندیم از مصرف آن خودداری و در صورت شناسایی افراد توزیع کننده آن را به مراجع قضایی اطلاع دهند.