توافق ایران و آمریکا بعد از انتخابات


۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۸ | کد خبر: ۱۳۶۸۴ چاپ

هشدار نسبت به فرصت کوتاه برای احیای برجام، احتمال توافق بعد از انتخابات، اظهارات ضدایرانی فرمانده سنتکام، درخواست تحقیقی امنیتی از آرین طباطبائی، احتمال انشعاب در جمهور‌خواهان، درخواست ارسال نیروهای بیش‌تر ناتو برای شرق اروپا، آغاز رزمایش مشترک در دریای چین شرقی، نشست شورای امنیت در پی افزایش درگیری ها در فلسطین و وضعیت وخیم در هند سرخط رسانه‌های بین‌المللی را در نیم روز گذشته شکل داده‌اند.

توافق ایران و آمریکا بعد از انتخابات
کلانشهر: به گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود اعلام کرده نمونه‌گیری‌های انجام شده از تاسیسات هسته‌ای نطنز نشان می‌دهد که نوسانات غنی‌سازی اورانیوم تا سطح غنای ۶۳ درصد رسیده است. به ادعای رویترز این گزارش می‌تواند مذاکرات کمیسیون برجام برای احیای توافق هسته‌ای در وین را با پیچیدگی‌های تازه‌ای مواجه کند.


پولیتیکو با انتشار گزارشی ادعا کرده اگر چه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران در وین ادامه دارد، ولی تاکنون موافقت‌های اندکی حاصل شده و شاید نتیجه‌گیری به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران موکول شود.  این گزارش مدعی‌ست از سویی دو طرف در مورد این که کدام یک از تحریم‌های آمریکا باید در این دور لغو شود، متوقف شده‌اند و از سوی دیگر در مورد این که فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید به چه سطحی بازگردد، هنوز توافقی حاصل نشده است.