دلیل قطعی برق مشخص شد


۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۳ | کد خبر: ۱۳۸۱۸ چاپ

سخنگوی صنعت برق گفت: قطعی‌های برق پراکنده ای که امروز در نقاط مختلف پایتخت شاهد آن بودیم به دلیل افزایش مصرف برق است.

دلیل قطعی برق مشخص شد
کلانشهر: سخنگوی صنعت برق گفت: امروز مصرف برق امروز حدود ۵۳.۶۶۲ مگاوات در کل کشور بوده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۹ هزار مگاواتی مصرف بوده ایم.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق درباره میزان مصرف برق امروز کشور گفت: مصرف برق امروز حدود ۵۳.۶۶۲ مگاوات در کل کشور بوده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته شاهد افزایش حدود ۹ هزار مگاواتی مصرف بوده ایم.

وی افزود: قطعی‌های برق پراکنده ای که امروز در نقاط مختلف پایتخت شاهد آن بودیم به دلیل افزایش مصرف برق است و در برخی نقاط احتمالاً ممکن است ناشی از فرسودگی شبکه یا پارگی خطوط و … باشد که همین امر موجب قطعی برق شده است که همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تعمیرات لازم کرده تا شاهد قطعی طولانی برق نباشیم.

به گفته این مقام مسئول بجز روز شنبه هفته آینده که روز گرمی گزارش شده است برنامه ریزی کرده ایم تا در روزهای آتی البته با همکاری مردم و مدیریت مصرف برق، بدون قطعی از این روزها عبور کنیم.

رجبی مشهدی درباره قطعی برق آنتن‌های BTS نیز توضیح داد: این آنتن‌ها دارای باتری‌های همراه هستند که در صورت قطعی برق می‌تواند از این باتری‌ها استفاده کنند و اگر مواردی از قطع برق این آنتن‌ها گزارش شده است به خاطر مشکل باتری آنها بوده است.

وی اظهار داشت: از مشترکین تقاضا داریم تا با مدیریت مصرف بویژه واحدهای غیرمجاز رمز ارز به صنعت برق در عبور از پیک مصرف در روزهای تابستان کمک کنیم. در صورت گزارش واحدهای غیرمجاز رمز ارز علاوه بر دریافت پاداش نقدی تا سقف ۲۰ میلیون تومان دریافت کنند.